Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Wypadanie włosów - help!!! :( Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Wypadanie włosów - help!!! :(

Miałyście kiedyś problem z wypadaniem włosów??? Ja w sumie miałam przejściowo jakieś parę lat temu, ale szybko ustało, ale jakieś 2-3 tygodnie temu powróciło Kupiłam skrzyp polny z pokrzywą i witaminami, ale póki co nie pomaga Zaczynam się bać ;o Ale na badanie krwi nie pójdę ;/
    Jak macie coś wypróbowanego to będę wdzięczna!

Witaj Toffi! Ja mam taki sam problem, miałam piękne długie włosy, ale od jakiegoś czasu zaczęły mi okropnie wypadać na ich miejsce wyrastają nowe i mam strasznie nierównej długości włosy. Na czubku głowy mi się ciągle robi taki puszek (sterczą na wszystkie strony), bo włosy te nowe są za krótkie i zbyt lekkie aby ładnie opadać. Używam szamponu z odżywką, ale włosy ciągle wypadają Wyczytałam gdzieś, że włosy żyją od 2 do ok3-4 lat potem naturalnie wypadają. Można wzmacniać skórę odżywkami, masażami itp. to może pomóc. Aha i codziennie przynajmniej dwa razy dziennie szczotkować włosy. Bo słyszałam, że jeśli długo nie rozczesujemy włosów (ja mam kręcone, więc rozczesuję je tylko po umyciu, czyli raz na ok 3 dni!) to te słabe i przerośnięte włosy blokują miejsce tym nowym, te nowe giną, przez co dużo włosów tracimy bezpowrotnie. Niestety . Ja teraz zaczynam rozczesywać je codziennie. Nie na darmo są opowiadania, że kiedyś nasze babki i kobiety żyjące w dawnych czasach miały piękne, grube i długie włosy, bo bardzo dużo czasu spędzały przy szczotkowaniu włosów, nawet bardzo kręconych wlosów, a przecież nie mieli dostępu do taki specyfików jak my teraz mamy w drogeriach. Długie włosy też często powinno się zaplatać w warkocz, bo wtedy są chronione od wiatru, suchości powietrza i uszkodzeń mechanicznych, a już na pewno nie powinno spać w rozpuszczonych włosach (nawet w kitce)! Włosy okropnie się wtedy rozdwajają. Sama się niestosowałam do tych rad, ale jak do ślubu coraz bliżej, chcę chociaż trocę dodać im blasku. Aha, po każdym myciu powinno się włosy spłukać dość zimną wodą, wtedy łuski się zamykają i pochewki w których są włosy kurczą się i zamykają, przez co wypadanie jest mniejsze Mam nadzieję, że te parę rad pomoże Ci

Comment

Dzięki BiK Kupiłam dzisiaj hennę WAX (wątpię, żeby pomogła na wypadanie, ale ogólnie jest dobra do włosów więc poużywam sobie...), mój kotek kupił mi dzisiaj Vitapil - doradziła mu pani w aptece, wiec zobaczę co wyjdzie z połączenia sił wewnętrznych i zewnętrznych... Ogólnie to ja nie mam co szczotkować jak Ty BiK... Mam cieńkie blond włoski, ale wcześniej po myciu wychodziły mi 3 a nie 63 ;/ Moje rozczesywanie odbywa się grzebieniem Mój fryzjer powiedział, że nie mam rzadkich włosów tylko cieńkie...
      Od dzisiaj chyba zacznę jeść więcej witaminek w żywności (bo może mam jakąś anemię? ;/) no i stosować to co mam... ale może ktoś zna jakieś maseczki z jajek majonezu czy czegokolwiek Bo ja chę mieć swoje włosy wszystkie!!!!!

[wiem, że codzienne mycie, farbowanie co 3 tygodnie i prostowanie nie robi im dobrze, ale wcześniej się nie buntowały ]

Comment

Toffi Ja mam długie(na dzień dzisiejszy sięgają mi do krzyża ) nigdy nie farbowane włosy i jeśli chodzi o domowe mikstury na włosy to mogę Ci polecić maseczkę z 3-5 łyżek nafty soku z połowy cytryny i 1żółtka jajka trzeba to wszystko wymieszać nałożyć na włosy okryć folią i owinąć ręcznikiem trzymaj to na głowie jakieś 25-30 min. spłucz chłodną wodą {ja raz spłukałam ciepłą i jajko ścieło mi sie na włosach to było straszne} robie tą maseczke raz w miesiącu kiedyś moja babcia poleciła mi też żebym umyła włosy szarym mydłem (tylko takim prawdziwym) niestety mydło trzeba potem spłukać wodą z sokiem z cytryny dużo z tym roboty ale efekt super! je z lenistwa zrobiłam tak tylko raz ale warto było

Comment

Zamieszczone przez Gwiazdeczka w innym temacie
          w książkach Joanny Chmielewskiej [w tym także w autobiografii] można znaleźć pewien przepis na dbanie o włosy. na jednym z for dotyczących urody ktoś napisał o nim następująco:

Zamieszczone przez ktoś na urodowym forum
          zawiadamiam z ogromnym podekscytowaniem wszystkie zainteresowane o zabiegu ktory sobie wczoraj zapodalam i efekt jest oniemiajacy, przynajmniej dla mnie. Rozgrzewacie w spodeczku rycyne i najlepiej stara szczoteczka do zebow starannie wcieracie w skore pasmo po pasmie. powinnyscie czuc przyjemne cieplo po ukonczeniu. Nastepnie owijacie wlosy recznikiem frotowym i chodzicie w tym kapelusiku od 5 do 7 godz. Potem zmywacie najcieplejsza woda jaka jestescie w stanie zniesc i myjecie delikatnym szamponem. Dziewczyny szczeka mi opadla. Mialam okropne problemy z wypadaniem wlosow. W wannie klaki, na podlodze dywanik, nie mowiac o ciuchach. Do tego panoszyl sie lupiez ktorego nie moglam niczym zwalczyc. Po umyciu glowy, rozprostowalam sobie wlosy, czego zazwyczaj nie robie ze wzgledu na bardziej wtedy widoczny lupiez> Wlosy mi lsnily , byly miekkie i pieknie sie ukladaly, w wannie nic nie zostalo, a na grzebieniu nie wiecej niz 10 wlosow (pliczylam), a lupiez....jaki lupiez?
          Nie bylo po nim sladu. Po umyciu nie zastosowalam zadnych srodkow, a dzisiaj zostalam zaczepiona z zapytaniem czego uzywam do wlosow. Nie moge sie wciaz otrzasnac. Mam nadzieje ze to nie chwilowe efekty. Ten zabieg powinno sie powtarzac co tydzien przez okolo rok, a ponoc do konca zycia wasze wlosy beda powodem do zazdrosci. Pol dnia wyjete z zyciorysu, ale jaki efekt! Powodzenia. Jesli ktoras to tez zrobi, to prosze podzielcie sie opinia. Ja nie moge sie doczekac przyszlego tygodnia i na pewno bede czesciej rozprostowywala wlosy.
          nie jest to reklama, tylko kolejna entuzjastyczna opinia o tym zabiegu. jedyne co może wydać się wadą, to fakt, że włosy ciemnieją lekko po zabiegu. dla mnie to nie problem, przyciemniam je i tak, ale miu miu sie chyba nie skusi.

Comment

Syrenka dzięki jak wax mi się skończy to wypróbuję papulkę :P
            Pewnie pomaga na wygląd włosów a mi najbardziej zależy teraz na wypadaniu...;/

Gwiazdeczko Tobie również dziękuję i na pewno tak zrobię jak tylko dorwę rycynę. Z tego co widzę to wszędzie jakieś produkty Ziaja z rycyną. A taką zwykłą to gdzie znajdę? W aptece? Chyba tak :P

Comment

Toffi włosy podobno też wypadaja jak sie człowiek stresuje mocno...ja mam wlosów bardzo dużo i chetnie polowę bym tobie oddała
              Bedzie dobrze tylko cierpliwości troszke Buziaki

Comment

odżywka Wax i preparaty ze skrzypem do łykania.

Comment

Zamieszczone przez Barbarka
                  Toffi włosy podobno też wypadaja jak sie człowiek stresuje mocno...ja mam wlosów bardzo dużo i chetnie polowę bym tobie oddała
                  Też o tym czytałam, tylko nie przypominam sobie aż takich stresów ;/ Bardziej podejrzewałabym u siebie anemię, bo miała ja moja mama. A jakbyś chciała sobie kilka wyrwać z cebulkami to podam Ci adres, gdzie możesz je przesłać

Zamieszczone przez Patusia
                  odżywka Wax i preparaty ze skrzypem do łykania.
                  Używam używam. Z tym, że pani z apteki powiedziała mojemu kotowi, że zioła to nie bardzo pomogą i dała mu właśnie Vitapil, ale oprócz tego łykam i skrzyp

Btw. jest już niby lepiej, bo mniej ich wypada, ale jeszcze 3 tygodnie temu nie wypadały prawie wogóle ;/ No ale... przeczekać trzeba mi...

Comment

ja robie jeszcze tak, że zaparzam sobie torebkę skrzypu z torebką pokrzywy i po umyciu głowy spłukuję tym naparem, wmasowując go przy okazji w głowę.

Comment

mi tez cos ostatnio zaczely wypadac i kupilam szampon z vichy (taki czerwony - dercos) i naprawde polecam

Comment

Zamieszczone przez toffi
                        Zamieszczone przez Barbarka
                        Też o tym czytałam, tylko nie przypominam sobie aż takich stresów ;/ Bardziej podejrzewałabym u siebie anemię, bo miała ja moja mama. A jakbyś chciała sobie kilka wyrwać z cebulkami to podam Ci adres, gdzie możesz je przesłać

.
                        Nie ma sprawy ile tylko chcesz I to za darmo !!!!!!

Comment

Jutro nie pracuję, więc może znajdę czas na poszukiwania rycyny Tak tylko myślę, że chyba będę w niej spać, bo szkoda mi dnia
                          A później zobaczymy... może oszczędzę Twoje cebulki Barbarko

Comment

Zamieszczone przez toffi
                            Jutro nie pracuję, więc może znajdę czas na poszukiwania rycyny
                            ja sie muszę wziąć za swoje włoski. może w piątek w nich pójdę spać, znaczy w rycynie. bo w sobotę wesele... a praca na drugą zmianę... zobaczymy.

Comment

Zamieszczone przez Gwiazdeczka
                              ja sie muszę wziąć za swoje włoski. może w piątek w nich pójdę spać, znaczy w rycynie. bo w sobotę wesele... a praca na drugą zmianę... zobaczymy.
                              To jak ja się jutro z tym prześpię to napiszę czy nie wyłysiałam :P

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X