Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Jak urządzaliście Wasze wspólne mieszkanie? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Jak urządzaliście Wasze wspólne mieszkanie?

Witam wszystkich Jesteśmy świeżo po ślubie i zabieramy się za urządzanie naszego wspólnego mieszkanka. Zdecydowaliśmy, się żeby urządzić je w stylu skandynawskim, bo takie mieszkanie chyba najbardziej nam się podoba. Problem w tym, że za bardzo się na tym nie znamy i nie wiem, czy damy radę dobrze to skomponować. A wy jak urządzaliście Wasze mieszkania? Sami czy korzystaliście z pomocy specjalisty? Boję się, że jak sami zaczniemy to zbyt dużo nerwów na to pójdzie...

na pewno musisz się oczytać w temacie
    Kup najlepiej kilka magazynów wnętrzarskich i poczytaj, pooglądaj jak można podziałać w temacie

Comment

Ja tam mieszkanie urządzałam z pomocą swojej dobrej kumpeli, która zajmuje się urządzaniem wnętrz. Nie znasz się na tym, nie masz czasu na to żeby chodzić po sklepach, kupować meble, zatrudnij kogoś do tego. Nie ma co żałować pieniędzy. Przecież mieszkania nie urządzasz co roku, tylko już na jakiś czas, może na całe życie Styl skandynawski jest fajny, bo mebli jest mało i jest bardzo przestrzennie.

Comment

Jeśli chcesz urządzić mieszkanie ściśle według jednego stylu to lepiej jest zatrudnić kogoś, kto się na tym zna i wie co gdzie kupić i co z czym połączyć, jaka kolorystyka ścian jest wymagana, jakich mebli użyć itp. Sami możecie narobić sobie sporo bigosu i zamieszania, a w efekcie mieszkanie będzie mieszanką różnych stylów.
        Last edited by blackyy; 11-08-15, 10:25.

Comment

Zamieszczone przez WILLOW2935 Zobacz posta
          Ja tam mieszkanie urządzałam z pomocą swojej dobrej kumpeli, która zajmuje się urządzaniem wnętrz. Nie znasz się na tym, nie masz czasu na to żeby chodzić po sklepach, kupować meble, zatrudnij kogoś do tego. Nie ma co żałować pieniędzy. Przecież mieszkania nie urządzasz co roku, tylko już na jakiś czas, może na całe życie Styl skandynawski jest fajny, bo mebli jest mało i jest bardzo przestrzennie.

Nie wiem czy to dobra rada. Ludzie się naoglądają tych wszystkich katalogów i czasopism, a potem kropka w kropkę odzworowują to, co im się spodoba na zdjeciach. Przez pewien czas pewnie im sięto nawet podoba, ale po jakimś czasie stwierdzają, że czują się w takim wnętrzu obco i nie jest przytulnie. Zdeycdowanie lepiej tylko inspirować się, niż odtwarzać w 100% to co jest na zdjeciach.

Comment

Zamieszczone przez NETLASHANDA96 Zobacz posta

Nie wiem czy to dobra rada. Ludzie się naoglądają tych wszystkich katalogów i czasopism, a potem kropka w kropkę odzworowują to, co im się spodoba na zdjeciach. Przez pewien czas pewnie im sięto nawet podoba, ale po jakimś czasie stwierdzają, że czują się w takim wnętrzu obco i nie jest przytulnie. Zdeycdowanie lepiej tylko inspirować się, niż odtwarzać w 100% to co jest na zdjeciach.

I tu muszę się z Tobą zgodzić. Najpierw też pomyśleliśmy, że ściągniemy gotową inspirację z katalogu czy internetu i ją odtworzymy u siebie. Ale w żadnej nie było nic od nas i zawsze było coś nie tak. Postanowiliśmy więc, że jednak postaramy się sami coś skomponować i po prostu inspirować się stylem skandynawskim, a nie idealnie go odtwarzać. MAm nadzieję, że wyjdzie to nam na dobre...

Comment

Ja bym się zdała na specjalistę, urządzaliśmy sami i kosztowało nas to tyle czasu i nerwów że w życiu drugi raz bym sie za to nie brała

Comment

Nie wiem, czy styl w jaki urządziłam mieszkanie można jakoś nazwać. Kupowałam przedmioty które mi się podobały i starałam się żeby wszystko ze sobą współgrało. Proces ten jest trudny i długotrwały. Tak naprawdę cały czas coś dokupuję.
                Last edited by blackyy; 11-08-15, 10:24.

Comment

Wejdź sobie na forum Castorama. My na podstawie tego forum urządzamy kuchnię. Zobaczysz, że to duże ułatwienie.

Comment

My sporo rzeczy kupiliśmy w sklepie Euro. Możesz też zrobić porównanie telewizorów na euro, jeżeli nie znasz się na takim sprzęcie.

Comment

co do ścian to stawialiśmy na nowoczesne rozwiązania, postawiliśmy na dobre farby zmywalne w kolorach pastelowych i tapety. A co do tapet to kupowaliśmy w sieci, bo w castoramie zupełnie dla mnie nie było wyboru, natomiast w sieci wystarczy zerknąć, wybór od kolorów przez przeznaczenie. Wracając do mieszkania, na podłogach daliśmy ciemne panele, w ramach swoich możliwości finansowych i takie rozwiązanie bardzo ze sobą współgra.

Comment

Ja przy urządzaniu korzystałam z tej strony i naprawdę polecam.
                        Last edited by patryszka91; 10-02-17, 16:37.

Comment

My poszliśmy w nowoczesność, a całe wnętrze komponowaliśmy "na czuja" - miało być funkcjonalnie i wygodnie dla nas, a nie zgodnie z artykułami w gazetkach czy katalogach. We własnym zakresie wybieraliśmy meble i elementy dekoracyjne takie jak fototapeta na sciane z Fototapetka.eu, czy dywany i drobne dekoracja ścienne. Dzięki temu udało nas się stworzyć o A do Z nasze wnętrze.
                          Powiedz zdecydowane „Nie!” nudnym, białym ścianom w swoim domu i zamów fototapety na ścianę z twoimi ulubionymi motywami!

Comment

Reklama Reklama Module
                          Collapse

Working...
                          X