Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Wspólne pieniądze przed/po ślubie Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Witaj. Tak u nas jest jedno konto, na które idą obie wypłaty i z którego oboje korzystamy. Nie ma podziału na to ile kto zarobił. Przed ślubem też dużo rzeczy płaciliśmy wspólnie, ale jednak konto każdy miał swoje. Po ślubie postanowiliśmy to zmienić.

Comment

• to jest fajna opcja , my również mamy jedno konto . Obydwie wypłaty lub oszczędności idą na wspólne konto . Rachunki , zakupy nie są już problemem ponieważ płacimy razem mamy dwie karty - w razie potrzeby każde z Nas może skorzystać z konta Nie ma żadnych nie domówień czy pretensji . Po prostu wszystko mamy wspólne

Comment

• wspólne konto to jeszcze nie jest koniec świata kobietki nie przesadzajmy :P po prostu tak jest wygodniej - wszystkie pieniążki idą na jedno konto . W razie co później można oszacować ile się wydało - czy było to potrzebne - zawsze można odłożyć też coś na lokatę . My tak zrobiliśmy i jak na razie nie jest źle

Comment

• Teraz chyba po prostu czasy się zmieniły. Kiedyś konto po prostu było wspólne i ludzie rozporządzali pieniędzmi wspólnie. Może to kwestia tego, że teraz więcej kobiet pracuje? Nie mam pojęcia. My wymieniamy się wydatkami. Raz on robi zakupy, raz ja. Czynsz dzielimy na pół. Jedynie za telewizję to zawsze ja robię przelew ( po prostu ja mam konto w https://www.mojeplatnosci.pl/nasze-u...y-za-telewizje ) Jeśli obie strony mają luźne podejście to oddzielne konto jest w porządku
          Chcesz szybko i bezpiecznie dokonać opłaty za tv? Pomożemy Ci! Dokonaj opłaty za telewizje online. Opłata za TV jeszcze nigdy nie była taka prosta!

Comment

• Ostatnio zauważam, że coraz więcej osób nie tyle ma wspólne konta jak jedno dodatkowe. Znaczy każda osoba ma swoje konta plus jeszcze mają wspólne konto na które co miesiąc przesyła się określoną ilość pieniędzy. I własnie z tego konta płaci się za rachunki i za zakupy do domu. A z własnego konta płaci się za własne zakupy i przyjemności i tu jest opłacenie siłowni wyjścia ze znajomymi czy kupienie jakiegoś ciucha. Samej mi nie podoba się taki system choć rozumiem osoby, które go stosują. Ja jestem zwolenniczką wspólnego konta. U mnie jest zasada, że jedna cała pensja idzie na rachunki i spłatę kredytów. A trzeba przyznać, że kupiliśmy mieszkanie z https://www.19dzielnica.pl/osiedle-19-dzielnica/ . Tak więc akurat moja pensja starcza na opłacenie tego. A druga pensja idzie na zakupy spożywcze i całą resztę. Każdy z nas ma dostęp do tego konta. I jeśli chodzi o sprawy finansowe to jeszcze przed ślubem obgadaliśmy takie rzeczy. I do wspólnego konta musieliśmy dojrzeć. Ale w końcu mamy te konto wspólnie i jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie od dwóch oddzielnych kont.

Comment

Reklama Reklama Module
            Collapse

Working...
            X