Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Podział majątku ? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Podział majątku ?

Cześć wam,

ostatnio zauważyłam, że dużo par robi podział majątku ? Dlaczego ? Nie mają do siebie zaufania czy o co z tym chodzi ? To jest jak planujesz ślub planujesz rozwód. Nie rozumiem, kiedyś to by było nie dopuszczalne a teraz ? Czyli teraz biorąc ślub to trzeba mieć za sobą dobrego prawnika, gdyż wychodzi na to, że bez tego w dzisiejszych dziwnych czasach ani rusz. Nie wiem może ja coś źle rozumuje ? Co wy powiecie na ten temat ?

To nie jest tak do końca - sprawy zwiazane z podziałem majątku są przeprowadzane zazwyczaj w momencie spraw rozwodowych - wygląda to w ten sposób jak opisano na tej stronie, na natomiast wiele par decyduje się na rozdzielność majątkową - wtedy nie trzeba nic dzielić, ponieważ od razu wiadomo co do kogo należy i nie ma żadnej współwłasności małżeńskiej. Nie wiem czy to dobre - na pewno rozsądne podejście do życia.

Comment

Faktycznie, często sprawa rozwodu jest dużo bardziej skomplikowana. Zazwyczaj towarzyszą temu bardzo duże emocje, bo przynajmniej jedna ze stron czuje się bardzo pokrzywdzona, więc cała sprawa jest bardzo delikatna. Ważne, by powierzać to komuś z taką dozą empatii jak mecenas Budrewicz z Warszawy. Dzięki temu cały proces nie będzie musiał być dla Was tak traumatycznym przeżyciem.

Comment

Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy jedna ze stron po rozwodzie pozostawała niemal bez niczego i często nie było to zbyt sprawiedliwe. Z jednej strony partnerowi, czy partnerce wypadałoby ufać, jednak trudno się dziwić, że ludzie wolą się zabezpieczyć. Sam coś o tym wiem, bo miałem okazję brać rozwód i spotkałem się z wieloma problemami. Głównie dzięki kancelarii http://umocowana.pl/ i pomocy pani adwokat Marcie Olejnik-Hejne udało mi się jakoś uniknąć wielu poważnych problemów. Niektóre sprawy tylko z pozoru są tak proste.

Comment

To jest raczej zabezpieczenie, bo wiadomo, że w życiu różnie to bywa. Zresztą o podziale można pomyśleć też po ślubie, nie tylko przed. Czytałam kilka przypadków jak jeden z małżonków zaczynał wpadać w długi, a że majątek był wspólny to np. po śmierci przechodziły one na współmałżonka.

Comment

Reklama Reklama Module
          Collapse

Working...
          X