Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Dieta przed ślubem Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Dieta przed ślubem

Za 7 miesięcy wychodzę za mąż i planuję m.in. dietę. Jaką najskuteczniejszą dietę mogłybyście mi polecić?
    Nie szukam czegoś ze wspomaganiem jak np. tabletki odchudzające, tylko "zdrowej" diety. Na pewno przydadzą się ćwieczenia, jeśli znacie gotowy zestaw chętnie wypróbuję. Chciałabym zgubić 6 kg. Czytałam pewien artykuł o wczasach odchudzjących i spodobało mi się to, dlatego szukając ciekawej propozycji znalzłam tę stronę:
    <s pam>
    Czy sądzicie, że wczasy odchudzjące są dobrym pomysłem? Jakie są Wasze opinie? Jesli byłyście, podzielcie się proszę wrażeniami.
    Last edited by matrioszka; 28-10-13, 08:41.

1. Nie podajemy linków.
    2. Proszę o przeniesienie tematu do działy Zdrowie i uroda

Comment

1. Odchudzanie to proces, który należy zaplanować na dłuższy czas

Większość diet, zwłaszcza tych bardzo ekstremalnych, bazuje głównie na utracie wody. Po nich organizm najszybciej wraca do dawnej wagi. Mają one sens tylko, gdy w ciągu kilku dni musisz stracić parę centymetrów w pasie, żeby zmieścić się w ulubioną sukienkę i dobrze wyglądać na wielkim balu. Natomiast stosowane zbyt często czynią w twoim organizmie spustoszenie: efekt jo-jo sprawia, że coraz bardziej tyjesz, a okresy niejedzenia spowalniają przemianę materii tak, że kolejne próby przynoszą coraz gorsze efekty. Dlatego lepiej mówić nie o diecie, a o zmianie sposobu żywienia i cały proces zaplanować na długie miesiące: przygotować się na powolne chudnięcie i okresy, gdy mimo starań, waga ani drgnie.
      2. Odchudzanie przyniesie efekt, jeśli będziesz jeść niewielkie porcje, ale częściej

Udowodniono naukowo, że zjedzenie tych samych produktów w dwóch posiłkach w ciągu dnia może prowadzić do przytycia, a w pięciu posiłkach – do utraty wagi. Wynika to z faktu, że twój organizm, przyzwyczajony od prawieków do okresów głodu, stara się robić zapasy na „czarną godzinę” w postaci tak nielubianego przez ciebie tłuszczyku. Dwa posiłki dziennie to sygnał, że zapasy żywności się kończą i czas się przygotować na okres postu. Natomiast jedząc małe porcje cztery–pięć razy dziennie, dajesz własnemu ciału do zrozumienia, że jedzenia nie zabraknie i całą energię można spokojnie zużywać na bieżące potrzeby, a nawet redukować zgromadzone wcześniej zapasy.
      3. Efektywne odchudzanie to jedzenie pięciu posiłków dziennie

Zjedzenie drugiego śniadania i podwieczorku w postaci małych posiłków ma jedną wielką zaletę: zapobiega większym spadkom poziomu cukru we krwi, skutkującym wywołaniem uczucia głodu. A że głodna zjadasz więcej, twoje kolacje mogą przekroczyć wyznaczone ramy i zahamować spadek wagi.
      4. Odchudzanie będzie przemyślane i skuteczne, jeśli zaplanujesz posiłki

Przemyślenie tego, co zjesz jutro, to doskonały sposób na przestrzeganie diety i niejedzenie rzeczy tuczących. Pozwoli na zaplanowanie posiłków jedzonych w pracy (i ich wcześniejsze przygotowanie), zrobienie listy zakupów i przyzwyczajenie się do stałych godzin posiłków. Dzięki temu nie będziesz zmuszona do jadania w fast foodach, bo zapomniałaś o zabraniu czegoś do pracy, a także będziesz mogła łatwo kontrolować, co i ile w ciągu całego dnia jesz.

Comment

Przede wszystkim zapomnij o głodówkach i dietach typu '1000 kcal', bo będziesz się tylko męczyć, wyniszczysz organizm , a potem jedyne, co uzyskasz to efekt jo-jo.. Tak wiec polecam zbilansowaną dietę, ogranicz cukry, może więcej się ruszaj? mam nadzieję, że ci się uda.

Comment

Zamieszczone przez ewusiaaa111 Zobacz posta
          Przede wszystkim zapomnij o głodówkach i dietach typu '1000 kcal', bo będziesz się tylko męczyć, wyniszczysz organizm , a potem jedyne, co uzyskasz to efekt jo-jo.. Tak wiec polecam zbilansowaną dietę, ogranicz cukry, może więcej się ruszaj? mam nadzieję, że ci się uda.
          Dokładnie tak! ja wstaje codziennie godzinę wcześniej i ćwiczę aerobic (fajnie pochodzić najpierw na jakieś zajęcia, żeby wiedzieć jak wykonywać ćwiczenia prawidłowo, bo inaczej można sobie krzywdę zrobić)
          Ograniczyłam cukry - przede wszystkim nie słodzę herbaty, ani kawy (jakieś ciacho czasem zjem, bo bez przesady
          Staram się jeść o regularnych porach.
          Jeżeli chcesz zrzucić kilka kilogramów to tylko połączenie ćwiczeń i rozsądna (!) dieta. Ani jedno, ani drugie samo nie da odpowiednich efektów

Comment

Dokładnie to miałam na myśli, pisząc wcześniejszy post. Jeść z umiarem, ruszać się, nie ma sensu cały czas odmawiać sobie wszystkiego

Comment

najlepiej zacząć się zdrowo i optymalnie odżywiać, zasady takowego żywienia można znaleźć praktycznie wszędzie polecam również zbadać ilość zatrzymanej wody w organizimie, bo często to ona jest winna tym kilku kg nadwagi, a łatwo można się jej pozbyć, do tego oczyszczać organizm (np. zioła), żeby miał nieprzerwanie prawidłowy metabolizm

Comment

Zamieszczone przez Iwonek Zobacz posta
                najlepiej zacząć się zdrowo i optymalnie odżywiać, zasady takowego żywienia można znaleźć praktycznie wszędzie polecam również zbadać ilość zatrzymanej wody w organizimie, bo często to ona jest winna tym kilku kg nadwagi, a łatwo można się jej pozbyć, do tego oczyszczać organizm (np. zioła), żeby miał nieprzerwanie prawidłowy metabolizm
                Iwonek, a jak można w łatwy sposób usunąć wodę z organzimu? czuje się napompowana :P

Comment

Nie wiem jak miałabyś się kochana pozbyć tej wody z organizmu hihi Jednak wiem, że przed ślubem warto nie jeść słodyczy i się nimi nie opychać ani też całkiem wyrzucić fast foody wszelkiego rodzaju czy to nawet pizze, zapiekanki bo po co. Zdecydowanie znacznie częściej jeść warzywa.

Comment

Moja znajoma ostatnio stosowała jedną dietę- nazywa się chyba Neera. Właściwie jest to kuracja oczyszczająca, dzięki której pozbywamy się nadmiaru wody z organizmu, natomiast ubytek kilogramów jest efektem dodatkowym. Za pierwszym razem jak ją stosowała to straciła 6kg, a jej koleżanka która już jest konkretnie dużą kobietą straciła 10 kg.
                    Sama dieta polega na odstawieniu jedzenia i "żywienia się" tylko wodą z syropem z drzew/miodem, cytryną i pieprzem cayenne. Podobno nawet nie jest się głodnym :P na szczęście ja jeszcze nie muszę jej stosować, ale może komuś się przyda

Comment

czy to prawda ze te kaspulki z jagodami acai wiekszaja przemiane materii?
                      Last edited by blackyy; 10-03-15, 14:56.

Comment

Bardzo dobry właśnie suplement te kapsułki z jagodami acai ponieważ zawierają duże ilości witamin i składników mineralnych, oraz ogromne bogactwo przeciwutleniaczy, które mogą opóźnić proces starzenia i zahamować rozwój komórek nowotworowych i wspomagają w przemianie materii
                        Last edited by EldonEvil78; 24-03-15, 19:32.

Comment

Ja nie wierzę w te wszystkie tabletki. Też mam zamiar zacząć się odchudzać, ale na pewno wybiorę inny sposób.

Comment

Tabletki słaby sposób na odchudzanie praktycznie one nic nie dają a jeszcze możemy swój organizm zepsuć. Polecam bardziej dietetyczkę dobrą co prawda wydamy trochę pieniędzy, ale na marne one nie pójdą szczerze mówiąc i do tego dołożyć jakiś fitnes, będzie pieknie.

Comment

Jakby same tabletki działały, to na świecie chodziliby sami piękni, szczupli ludzie.. :P

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X