Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Potrawy wegetariańskie na weselu Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Potrawy wegetariańskie na weselu

Miałam okazję uczestniczyć w kilku weselach i na żadnym z nich nie było dań wegetariańskich w menu. Czasami pytałam wcześniej czy jakieś będą - tak z ciekawości żeby wiedzieć czy muszę zjeść wcześniej obiad coby potem nie głodować - i zawsze wtedy zapewniano mnie, że oczywiście będą sałatki, a potem okazywało się, że owszem, sałatki są, ale tylko z kurczakiem lub szynką. Czy wy też miałyście takie perypetie?

Swoją drogą co myślicie o weselu z wegetariańskim menu? Nie chciałabym aby moi goście narzekali, ale zależy mi na tym, żeby zarówno ja jak inni wegetarianie mieli co zjeść. Dla wegetarian mięsne potrawy na weselu to problem, natomiast dla mięsożerców wegetariańskie potrawy chyba problemu nie stanowią - a może się mylę?

Byłam na wegetariańsko - mięsnym weselu. I powiem tak - mięsnym wegetariańskie przeszkadzało, bo to nie były tylko sałatki, ale człowiek myślał, że nakłada mięcho a tu lipa. Jakieś coś. Sama też wspominam słabo to menu.

Comment

U nas było to rozwiązane w ten sposób, że wcześniej wiedzieliśmy kto z gości nie je mięsa i właśnie dla tych osób były przygotowane oddzielne dania. Wcześniej na spokojnie ustaliliśmy to wszystko z lokalem w którym świętowaliśmy
      Generalnie naprawdę super się to sprawdziło. Myślę, że takie rozwiązanie jest dużo rozsądniejsze niż wprowadzanie na weselu stricte wegetariańskiego menu dla wszystkich. Ja osobiście chyba też nie byłabym szczęśliwa...

Comment

Gdyby były same potrawy wegetariańskie to lekko "patologicznie".

A dlaczego patologicznie?
        Jest tyle bezmiesnych pysznych dan,ze nie rozumiem co tu jest patologia...
        Last edited by Madleine; 16-02-14, 11:51.

Comment

U mojej kuzynki-wegetarianki było trochę dań takiej bezmięsnej kuchni. Głównie dlatego, że obraca się w takim towarzystwie i wielu gości nie jadło mięsa. Na szczęścia została zachowana równowaga i dla mięsożerców też przygotowano pyszne dania.

Comment

Nie mam problemu z jedzeniem mięsa, ale byłem raz z dziewczyną i jadła tylko ziemniaki. :d

Comment

Szczerze mówiąc szanuję osoby będące na diecie wegetariańskiej czy wegańskiej i że próbują "zaproponować" ten styl życia innym, ale na boga - nie na siłę. Jeśli nie było ani jednej potrawy mięsnej to dla mnie byłoby to conajmniej nietaktowne. Żeby nie nazwać tego gorzej

Comment

Zamieszczone przez Chad Zobacz posta
                Nie mam problemu z jedzeniem mięsa, ale byłem raz z dziewczyną i jadła tylko ziemniaki. :d
                haha jakoś to tak fajnie zabrzmiało

Comment

Myślę, że to dobry pomysł, aby na stole znajdowało się też coś dla wegetarian na pewno przy daniu głównym powinno być coś bezmięsnego dla takich osób, aby nie były zmuszone jeść tylko ziemniaków raz na takim weselu byłam, do dania głównego była możliwość dobrania mięsa lub taki ważywny kotlet jakby oraz w dalszej części wesela jedno z ciepłych dań też było bezmięsne i wszyscy byli zadowoleni

Comment

Oj nie wyobrażam sobie wesela zupełnie bez mięsa. Szanuje wybory wegetarian, dlatego zadbałabym o ich podniebienia, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie zadbano o mnie jako mięsożercę

Comment

Nie mylmy tylko wegetarian z weganami Coś co zje wegetarian, wegan chyba będzie na wodzie całe wesele

Comment

Zamieszczone przez sreg Zobacz posta
                        Nie mylmy tylko wegetarian z weganami Coś co zje wegetarian, wegan chyba będzie na wodzie całe wesele
                        To chociaż smutki będzie mógł zapić

Comment

Grunt to wcześniej ustalić takie sprawy i dać ludziom alternatywę. Niezależnie od tego czy ktos jest wege czy nie, to na weselu powinien się czuć komfortowo i nie powinno się jednym czy drugim na siłę wciskać jednego rozwiązania.

Comment

I błagam, żadnych ryb jako "danie wegetariańskie"... Dla niektórych to oczywiste, ale zawsze znajdą się tacy co myślą nieco inaczej. Ale tak, dzisiaj coraz częściej ludzie wybierają życie bez mięsa i/lub produktów od zwierząt więc fajnie jakby o tym pomyśleć

Comment

Tak sobie przypominam moje menu weselne i u mnie wegetarianin pewnie miałby co zjeść, bo kilka sałatek było właśnie bez mięsnych. Temat jest ciekawy,bo przecież na wesele nie zaprasza się ludzi z przypadku tylko najbliższych, więc para młoda powinna raczej wiedzieć,że ktoś nie je mięsa i coś specjalnie takiego zamówić.

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X