Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Obiad weselny zamiast wesela! Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Obiad weselny zamiast wesela!

Witam wszystkich)
    Mam takie male zapytanko odnosnie slubu a wlasciwie wesela.Ja z narzeczonym za rok bierzemy slub i zamiast wesela chcemy zrobic obiad weselny na ok 30 osob.Czy ktos z Was robil taki obiad???Chodzi nam o przyblizone koszty,czas trwania i jak to wygladalo???
    Pozdrawiam i czekam na odopwiedzi

Witam. Ja nie brałam udziału w takiej uroczystości, ale moja znajoma miała obiad zamiast wesela. Wyglądało to w ten sposób, że o ślubie pojechali do restauracji na obiad(trwało to 2 godziny) i potem pojechali z gośćmi do domu na ciasto.

Comment

mili_83 możesz tez zrobić tak, że na obiad do restauracji a po obiedzie również kawa i tort- moja koleżanka tak miała. Tak więc tradycyjnie młodzi kroili razem tort. Posiedzieli może z 3-4 godzinki w sumie. Co do ceny za obiad to musiałabys sie popytac w miejscu gdzie chcesz miec ten obiad bo wiadomo że restauracja restauracji nie równa aha ta koleżanka ten obiad miała dla rodziny a wieczorem zrobili impreze dla znajomych juz u nich w domku. też było fajnie to byl uch cywilny slub ale powiedzieli ze jak kiedys beda brac koscielny to moze zrobia na sali juz....

Comment

mili przede wszystkim witam Cię szczecinianko Ja też nie planuję wesela (daty to my jeszcze nie mamy), ale obiad rozpatruję jako ewentualność. Chciałabym coś zupełnie innego ale co - nie mam pojęcia. Najbardziej realne to dla mnie to jednak obiad dla rodziny a impreza dla znajomych razem z parapetówką po podróży poślubnej Ale życie pokaże jak się stanie
        W mojej ulubionej pizzerii, jeśli organizowane jest coś takiego to lokal jest zarezerwowany i dostępny do godz. 23. Nie jest to tylko obiad, ale także inne dania/potrawy, tort itd. Tylko co robić siedząc z goścmi do 23? Zdecydowanie wolałabym udać się jedynie na obiad a po nim się rozstać z goścmi i wsiąść w samolot
        Skoro masz jeszcze czas to mam nadzieję, że razem coś wymyślimy

Comment

W sumie to fajnie tak wsiasc po prostu w samolot albo samochod i pojechac... Jak w amerykanskich filmach, "just married" na rejestacji...
          no i po obiadku ta wersja jest calkiem realna A imprezka po urlopie jak najbardziej, polaczona z filmem ze slubu i podrozy poslubnej. Oby Wam sie to udalo, powdzenia

Comment

Zamieszczone przez kinita
            W sumie to fajnie tak wsiasc po prostu w samolot albo samochod i pojechac... Jak w amerykanskich filmach, "just married" na rejestacji...
            no i po obiadku ta wersja jest calkiem realna A imprezka po urlopie jak najbardziej, polaczona z filmem ze slubu i podrozy poslubnej. Oby Wam sie to udalo, powdzenia
            Dzięki kinita mam nadzieję, że się uda, chyba że do głowy wpadnie coś lepszego Narazie cieszę się wczorajszym pierścionkiem a resztą zajmiemy się troszkę później

Comment

A co Ty Tofi kilka dni temu sie zareczylas? Ja juz od 25 grudnia jestem narzeczona)A teraz powoli zaczynamy zalatwiac)

Comment

Zamieszczone przez mili_83
                A co Ty Tofi kilka dni temu sie zareczylas? Ja juz od 25 grudnia jestem narzeczona)A teraz powoli zaczynamy zalatwiac)
                Nawet nie kilka, bo 08.08.07 Ale też jakoś w przyszłym roku mamy zamiar dopełnić wszystkiego Póki co wymyślimy sobie termin a później będziemy myśleć nad obiadkami i innymi. Ale najbardziej jestem przekonana właśnie do tego co pisałam wyżej. Jak macie lepsze pomysły to ja poproszę

Comment

No to się zaczeło... Zawsze powtarzałam mojej mamie, że nie chcę wesela... i choć wiem, że ona by chciała to mówiła, że w porządku, że jak chcemy... Wczoraj byliśmy na weselu u znajomych a do mojej mamy przyszła bratowa z bratem i... dzisiaj już słyszę, że jak to tak bez wesela Ręce opadają!!!

Comment

No to widze Toffi ze masz duzy orzech do zgryzienia) Ale moze mame pezkonasz ze to jest Wasze swieto i chcecie zeby bylo tak jak Wy chcecie.
                    Tak poza tym to mam na imie Milena))
                    Pozdarawiam i pozniej zajrze
                    P.S. A jak przezylas zareczyny????

Comment

No to widze Toffi ze masz duzy orzech do zgryzienia) Ale moze mame pezkonasz ze to jest Wasze swieto i chcecie zeby bylo tak jak Wy chcecie.
                      Tak poza tym to mam na imie Milena))
                      Pozdarawiam i pozniej zajrze
                      P.S. A jak przezylas zareczyny????
                      I tak będzie jak chcemy a mama będzie musiała sobie z tym poradzić :] Mam tylko nadzieję, że wymyślę jeszcze lepsze wyjście niż obiadek...
                      Miło mi Mileno ja mam na imię Róża
                      A zaręczyny opisałam w innym wątku Są ściśle związane z moim suwaczkiem

Comment

A w ktorym watku??? To wejde i sobie poczytam:P

Comment

A w ktorym watku??? To wejde i sobie poczytam:P
                          Oczywiście, że w 'ZARĘCZYNY' Najłatwiej trafić ze strony głównej forum

Comment

No wlasnie juz przeczytalam) Domyslilam sie ale myslalam ze zalozylas swoj watek jakis:P

Comment

Witam
                              Ja też robię obiad weselny zamiast wesela i uważam że jest to świetny pomysł. My tez nie chcieliśmy wesela i rodzice przyjęli to ze spokojem... do czasu. Im było bliżej tym więcej marudzenia, no jak to tak bez wesela???
                              Kiedy oświadczaliśmy rodzinie że się pobieramy reakcje były takie same, a do tego dochodziło marudzenie w Warszawie??? A dlaczego nie w Radomiu (skąd pochodzimy ale od 4 lat nie mieszkamy).Trzeba być CIERPLIWYM i ładnie się uśmiechać i dalej realizować swój plan. Bo to WASZE ŚWIĘTO! Dokładnie pół roku temu zaklepaliśmy termin ślubu na 15.09.2007 godzina 14.00 i od razu zaczęliśmy rozglądać się za odpowiednia restauracją i znaleźliśmy. Obiad będzie ok 15.30 i potrwa do 20.00. Będzie też trochę z elementami weselnymi żeby udobruchać moją mamę i świadkową. A mianowicie po przyjeździe do restauracji rodzice powitają nas chlebem i sola, i powitanie gości szampanem. Stłuczemy kieliszki i zasiądziemy do obiadu. Przystawki, zupa, danie główne, plus na stole owoce, do picia soki woda, wino białe i czerwone (nie chcieliśmy mocnych alkoholi), oraz kawa herbata. Później stoły będą sprzątnięte w tym czasie jak będzie ładna pogoda chcemy porobić zdjęcia z rodziną (za restauracja jest śliczny ogródek), a następnie wjedzie tort, my naturalnie go pokroimy i zostaną wniesione ciasta, do tego co kto chce do picia. posiedzimy pogadamy i ok 20.00 nastąpi koniec imprezy. Nie bedzie orkiestry ani innych lipnych grajków, natomiast podczas obiadu w tle bedzie cichutko grała muzyczka z płyt (to co sobie wybraliśmy). Niestety nie wszystkim tak wersja odpowiada, ale akurat mnie to mało obchodzi, w końcu to mój dzień. Co do kosztów to trudno mi je porównać z weselem, bo nie wiem jakie sa ceny w warszawie. Nas to wyniesie ok 110 zł od osoby. Napoje typu kawa, herbata będą do kalkulacji. W restauracji daliśmy 10% zadatku a reszta płatna po obiedzie.
                              mili_83 jakbyś miała pytania chętnie pomogę, ja na szczęście mam już to w dużej mierze za sobą Pozdrawiam

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X