Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
wesele w piatek Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• wesele w piatek

miejsce to jedno a jeszcze mamy czas...
    coraz częściej robi się wesela w piatek. Byłam już na dwóch takich weselach. jest fajnie bo potem sobota ewentualne poprawiny i jeszcze jeden dzień gratis wolny poza tym łatwiej i taniej wszystko załatwić. tylko czasem jest problem żeby się z pracy urwać itp. żeby zdążyć na takie wesele.
    My planujemy swoje wesele własnie w piatek.
    Co o piatkowych weselach??

My od początku planowaliśmy piątek i tak juz zostało.
    W wielu miejscach łatwiej o salę weselną, kościół kamerzystę itd właąsnie w piątek. Istnieje jednak mozliwość, że sala będzie wolna w piątek a w sobotę juz maja zaplanowane wesele wtedy nici z poprawin.

Z tego co słyszałam w niektórych lokalach sa zniżki na piątkowe wesela.
    My mieliśmy mały problem z Księdzem, który uznał, że piątek, dzień ukzyżowania nie nadaje się na zabawę...
    + oczywiście wesele w piątek wiąże się z wykupieniem odpustu:>

Comment

my tak samo piątek - tak wyszło i tak zostało - moi rodzice tez brali ślub 26 lat temu w piątek, więc jak widać weszło mi to w krew.
      Jest ze wszystkim łatwiej, sale, zespoły, fotograf - wszyscy mają wolne i niektórzy idą na ustepstwa i niższe ceny, albo jakies gratisy. Na sali mamy np. pół litra wódki na pare gratis, minibisa do rozwożenia gości (3 h ), oraz pieczona świnkę gratis - jak dla mnie może byc - menager powiedział ż ejeszcze coś wymyślą gratisowego ale to niespodzianka.
      W Kościele wbrew pozorą tez nie było problemów.
      I tak jak powiedział kolezanka powyżej, więcej dni na odpoczynek

Comment

ja jakos tradycyjnie w sobote- nawet nie braliśmy pod uwagę piątku - chociaz moze byloby to dpbre ropzwiązanie np z zespolem który bardzo chielismy a nie mial juz wolnego terminu...no ale jest jak jest i mam nadzieje ze sie wszystko uda świetnie
        co do wolnego w piatek to byloby to u mnie problemem, bo nie kazdy pracuje 5 dni tygodniu lecz w weekendy takze a wiadomo z urlopami tez jest ciezko. wiec sobota musiala byc
        Jolinek ty juz bedziesz mężątką i pewnie będziesz odpoczywała po weselu a dopiero ja bedę cała w nerwach się przygotowywała hihihihii
        pozdrawiam

Comment

My nie robimy wesela, ale też się zastanawiam nad ślubem w piątek. To tylko zależy od daty... Podoba mi się maj (jeśli Arek wyrazi aprobatę dla maja to wtedy może piątek ). Tzn. maj to ostatni miesiąc, gdzie moje wszystkie druhenki jeszcze powinny być w Polsce. Więc maj to taki dla mnie ostatni miesiąc na ślub... A w maju moja mamcia ma urodziny. 16-go - a to piątek! Chyba, by się ucieszyła z takiego prezentu. No w sumie 17-ty, czyli dzień po, to też nie tak źle. Tym bardziej, że moja chrześnica urodziła się dzień po rocznicy ślubu moich rodziców. To by pamiętali, że wszystko co ważne to jest dzień po dniu

Comment

Ja też chciałam w piątek,ale u nas w Kościele nie robią w pt ślubów. POza tym zrezygnowałam ze względu na to,że wiele osób u mnie w rodzince miało by problem z wolnym od pracy lub wcześniejszym urwaniem się. A jak już by się urwali to byli by pewnie zmęczeni i zabawa szybko by się skończyła.

Comment

Ja powiem tak - ludzie u mnie powiedzieli w większości że super bo będą mieli o jedzen dzień wiecej na powrót do sił i nie było problemu żeby ktoś załatwił sobie wolne - nawet w Niemczech mimo że dziecie już pełna para do tego czasu będa chodziły do szkoły - z Niemiec mamy 11 osoób - wszyscy się cieszą ,że nie muszą prosto z sali jechać na lotnisko

Comment

Kurczę, my nawet nie wiedzieliśmy, że jest taka opcja... Wiedziałam, że jakoś przy okazji świąt można zrobić odstępstwo od soboty, ale tak w zwykłym tygodniu... A szkoda, że nie wiedzieliśmy, bo to fajny pomysł - ale teraz już za późno - sala jest, DJ jest, do księdza się wybieramy...

Comment

jak masz jeszcze ponad rok to możesz coś pozmieniać, szczególnie jak pójdziesz do właścicieli sali i powiesz że chiałabyć w piątek jakie mają rabaty

Comment

No tak, ale z drugiej strony - już się bardzo przywiązałam do swojej daty Z siódemką Niech już tak zostanie...

Comment

nie no jasne to był tylko taki żarcik

Comment

Dafnie a jak załatwiliście sprawę odpustu od mięs i tańca w piątek?

Comment

Proboszcz udzielił nam dyspenzy bez problemu dodam

Comment

ja osobiście nie preferuję piatku. Wiem, ze rodzina raczej nie dostałaby wolnego a wesele po pracy to trochę męcząca rzecz. Fakt faktem mają tylko jeden dzień na powrót, ale na szczęście wszyscy są z Polski i to najdalej do 100 km, więc nie powinno być problemu.

Comment

u mnie nikt nie maił problemu z urlopem, wiedzieli na tyle wcześniej że dostali go bez problemu, nawet goście z niemiec. Nie zdażyła się osoba która kreciałaby nosem, wszyscy przyszli którzy zopstali zaproszeni i cieszyli się że mają o jeden dzien wiecej na regenarację sił, łącznie ze mna i Michałem - oczywiście to opinia z mojego własnego doświadczenia

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X