Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
u mnie czy u niego??? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

No tak się już utarło, że kościół u panny młodej, przyjęcie weselne u panny młodej itd. Natomiast nie wyobrażam sobie sytuacji żeby ktoś tak się mógł obrazić. Naprawdę nie ładnie.

Comment

Jestem w podobnej sytuacji. Jednak zgodnie z tradycją ślub odbędzie się u mnie Fakt że wiążą się z tym dodatkowe koszty, ale nie ma to jak czekać na pana młodego w domu wg mnie to powinien być nieodłączny element każdego ślubu

Comment

U mnie w rodzinie też tradycją jest, że kościół itd u panny młodej

Comment

Zamieszczone przez Lilka25 Zobacz posta
          Jestem w podobnej sytuacji. Jednak zgodnie z tradycją ślub odbędzie się u mnie Fakt że wiążą się z tym dodatkowe koszty, ale nie ma to jak czekać na pana młodego w domu wg mnie to powinien być nieodłączny element każdego ślubu
          A mi się podoba amerykański zwyczaj: Pan Młody czeka na przyszłą żonę przy ołtarzu, a Pannę Młodą odprowadza ojciec. Szkoda, że w Polasce śluby tak nie wyglądają.

Comment

Nie jest mi dziwnie, że u niego bedziemy mieli slub, poniewaz wydaje mi sie ze sluby w mojej parafii sa na "odwal sie". Jak najszybciej poprowadzic ceremonie bo zaraz bedzie nastepna para. Za takie cos to my bardzo dziekujemy.
            Wydaje mi sie ze u niego ksiadz bardziej sie przylozy do wszystkiego, a poza tym do sali tez bedziemy mieli blizej (wlasnie o te 30km, ktore jest miedzy nami)

Comment

88krdn a ja wchodziłam z mężem do kościoła i to był symbol wkroczenia razem w nowe życie. Nie podobają mi się zwyczaje zza oceanu. Tak samo jak ileś tam druhen.

Comment

Ja wchodziłam z moim Tatą. Nie wyobrażałam sobie inaczej. To też był dla mnie ważny symbol. Każdy ma to co lubi i co dla niego ma sens.

Comment

Zamieszczone przez Princi Zobacz posta
                  Ja wchodziłam z moim Tatą. Nie wyobrażałam sobie inaczej. To też był dla mnie ważny symbol. Każdy ma to co lubi i co dla niego ma sens.
                  ja również wchodziłam z tatą - i wiem, że było to przeżycie nie tylko dla mnie, ale i dla niego - ogromne
                  a w nowe życie wchodziłam z mężem wychodząc z Kościoła już jako Pan i Pani K.

Comment

My również organizujemy ślub i wesele u Pana Młodego, a właściwie już u nas bo od 5 miesięcy razem mieszkamy. I nie ma to dla mnie żadnego znaczenia gdzie. Ważne, że razem. Wybierając to rozwiązanie oszczędzamy sobie czasu i dodatkowych problemów. Do ołtarza idę z tatą, który jest dla mnie wzorem i wiele mu zawdzięczam. Zawsze byłam jego córeczką, wchodzę jako panna z ojcem, a wychodzę już jako mężatka z ukochanym. Takie symboliczne zestawienie starego i nowego życia

Comment

• Zamieszczone przez Natalinka Zobacz posta
                      wchodzę jako panna z ojcem, a wychodzę już jako mężatka z ukochanym. Takie symboliczne zestawienie starego i nowego życia
                      dokładnie! lepiej tego nie mogłaś ująć

Comment

• Dla mnie ważne było też symboliczne "przekazanie" mnie przez najważniejszego mężczyznę w moim życiu mojemu mężowi. Niejako przekazanie opieki nade mną. Feee- wstyd nie? Że kobieta nowoczesna i wyzwolona taki rzeczy pisze, ale taka jestem jakaś niefeministyczna)

I btw ten wątek jest nie o tym i zaraz sama sobie wlepię upomnienie
                        Last edited by Princi; 13-03-14, 10:19.

Comment

• Wlep, sobie, wlep! Bo już chciałam odpowiedzieć i wtedy ja bym dostała!

Comment

• COREEN73
                            COREEN73 commented
                            Edycja komentarza
                            Bez przesady, co za różnica gdzie? Przecież się kochacie i to jest najważniejsze. Równie dobrze ślub może być u Pana Młodego, wtedy zamiast tradycyjnego czekania w domu po prostu on czeka na Ciebie przed kościołem, ostatecznie możesz wejść do kościoła razem z ojcem - chociaż nie podoba mi się ten zwyczaj bo jest zbyt anglosaski.
                        Reklama Reklama Module
                        Collapse

Working...
                        X