Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
czas leci a ceny rosna Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• czas leci a ceny rosna

Poczytalam kilka postow i po prostu wpadlam w oslupienie. Kiedy 3 lata temu bralam slub ceny byly nieporownywalnie mneijsze. Jednym slowem mielismy fuksa. Przyjecie odbywalo sie w "piwnicy Świdnickiej" w ratuszu rynku we Wrocławiu i za 75osob zaplacilismy wtedy ok.8 tys. Oczyscie alkohol dowozilismy sami. Ciekawa jestem,czy ktos z Was wie ile teraz kosztuje miejsce za osobe w tym samym miejsciu?

wiecie co. Fakt faktem ceny rosną, ale pensje w porównaniu do tych naszych rodziców również rosną. Ja uważam, że nasi rodzice mieli o wiele gorzej, bo łatwiej odłożyć jakąś sumę kiedy wszystkiego jest pod dostatkiem niż zrobić coś z niczego. Co z tego, że np. bedziesz miała 20 kostek masła jak chcleba nie będzie ?? Albo coś w tym stylu. My teraz mamy tak wygodnie, że nawet sobie tego nie wyobrażamy. nasze mamy stały po całe dnie w kolejkach za głupim odkurzaczem czy butami podczas gdy teraz tylko szukasz czego ci potrzeba. Wtedy nikt nie wybrzydzał brali co było. Dlatego ja jestem pełna podziwu dla Nich, bo teraz kazdy zrobi się tak wygodny, że nie wyobrażam sobie jakby coś takiego miało wrócić. Ludzie chyba by powariowali

Comment

Nizupelni mieli gorzej.Moi rodzice w tamtych czasach wybudowali dom-nie mowie, ze teraz ludzie nie budują, ale jak pytałam kiedyś mamy czy by teraz się podjęła budowy mając te lata co wtedy-powiedziałą, że nigdy!
      Wcale złe zarobki nie były-tylko towaru brakowało.Pamiętam jak jeździlysmy z mama nad morze-teraz sie wybrać w 3 osoby latem-masakra.
      Moja mama stwierdzila, ze wcale źle sie nie miala za komuny(wykluczam tu sprawę towaru).

Comment

Ceny rosną rzeczywiście bardzo szybko ale to też dlatego że tzw "biznes ślubny" to teraz jeden z najlepszych biznesów. Jesteśmy w większości wyżem demograficznym i wszędzie mamy ciężko przez to (czy zdajesz na studia, czy szukasz dobrej posady, czy kupujesz czy wynajmujesz mieszkanie czy organizujesz ślub i wesele wszędzie musisz się liczyć z tym że (może nieładnie to zabrzmi) masz ogromną konkurencję..
        A jak czegoś jest mniej niż chętnych do kupienia, zarezerwowania czy wynajęcia to ceny będą rosły bo zawsze znajdzie się któs kto to kupi, zarezerwuje czy wynajmie... Eh za dużo nas poprostu jest

Comment

A propos Agnes 81 widzę że mamy ślub w tym samym dniu i w tym samym mieście Pozdrawiam

Comment

Ostatnio przy okazji spotkania z koleżankami (siostrami) zauważyłam że jeśli chodzi o śluby to robi się coraz większa paranoja... Żeby zarezerwować salę jedna z nich musiała czekać czy zwolni coś się w 2009 r. a druga za salę na 2010 płaci 300zł drożej niż obowiązujące ceny na 2009... I to dotyczy też zespołów, kamerzystów i fotografów...

Comment

Wyz demograficzny wyżem, ale dla mnie totalką paranoja jest już organizowanie slubu i wesela jeszcze długo przez oświadczynami. Jeszcze jakos potrafie zrozumieć przypadki, kiedy dziewczyna jest w ciąży i wszystko się przyśpiesza, czy też w innych uzasadnionych okolicznmościach. Ale tak normalnie, to jakos do mnie nie przemawia. Póżniej zwalniają sie terrminy miesiąc, dwa miesiące przed palnowanym weselem i sala jest pusta. Sorki, że torche mnie pomiosło

Comment

Ja nawet znam takie przypadki że ktoś organizuje ślub jeszcze przed zaręczynami. Moja znajoma z pracy miała już kupiona suknię i zarezerwowana salę na wesele a zaręczona jeszcze nie była... Dla mnie to też dziwne troszkę.. Może jestem trochę staroświecka ale ja zawsze marzyłam żeby moje zaręczyny były romantyczną niespodzianką i takie też były mimo byliśmy ze sobą bardzo długo. A o organizacji ślubu zaczęliśmy myśleć całkiem niedawno

Comment

My równiez, choć narzeczeństwem jestesmy os czerwca tego roku, narazie nawet nic nie zam zarezerwowanego. Narzaie rozmawiamy tylk, ustalamy itd. Jedyne co mamy ustalone to liste gości i ajkieś tam ogólne rzeczy, czyli jak mialoby to ogólnie wygladac. Ale nic poza tym. Zamierzamy z przygotowania rozpocząc na wiosne.
                  A tak poza tym, to okres narzeczenstwa jest na tyle fantastyczny, że nie mamy zamiaru go sobie skracac heheh

Comment

Bianca, to jakies dziwne rzeczy nastaja na naszym swiecie jak mozna miec wszystko zaplanowane kupione itp a nie miec zareczyn przeciez to jest moment kulminacyjny zwiazku po tym juz sa plany na cale zycie ..nie rozumiem tego co sie dzieje

Comment

my wlasnie robilismy wstepne rozeznanie ile trzeba czekac na sale co by nie brac tego co zostanie, a ze slub zaczelismy planowac po zareczynach wiec dlatego ma tak odlegla date, bo strasznie czekalam na te zareczyny i nie wyobrazam sobie aby bez nich planowac slub. owszem mozna zazartowac, cos wspomniec ale nie brac na powaznie gdyz zareczyny to tak jakby umowa przedwstepna w ktorej sie okreslasz czy chcesz z nim byc cale zycie czy nie, no i rowniez rodziny inaczej juz patrza na taka pare, bardziej powaznie - takie moje zdanie

Comment

Zamieszczone przez magdallena85
                        Bianca, to jakies dziwne rzeczy nastaja na naszym swiecie jak mozna miec wszystko zaplanowane kupione itp a nie miec zareczyn przeciez to jest moment kulminacyjny zwiazku po tym juz sa plany na cale zycie ..nie rozumiem tego co sie dzieje
                        No ja też nie rozumiem tego ale to pośrednio właśnie wina tego że tak wcześnie trzeba wszystko załatwiać.. Ta znajoma po prostu już raczej wiedziała że facet się jej oświadczy wcześniej czy później więc sale zarezerwowała.. tak na wszelki wypadek jakby te oświadczyny miały być w najbliższym czasie. Jak dla mnie to bardzo przykre i zero romantyzmu, miłego zaskoczenia..

lilijka
                        my również na początku mówiliśmy że nasz okres narzeczeństwa będzie trwał i trwał to rzeczywiście taki fajny czas No ale kiedyś jakoś tak w rozmowie nagle padło "a może ślub na jesień? nie lepiej będzie na wiosnę, po co mamy to odkładać na później skoro i tak żyjemy już jak małżeństwo" No i mamy ślub za pół roku

Comment

Bianca, pewnie po co tyle czekac..dobre wyjscie

Comment

Zamieszczone przez Bianca
                            No ja też nie rozumiem tego ale to pośrednio właśnie wina tego że tak wcześnie trzeba wszystko załatwiać.. Ta znajoma po prostu już raczej wiedziała że facet się jej oświadczy wcześniej czy później więc sale zarezerwowała.. tak na wszelki wypadek jakby te oświadczyny miały być w najbliższym czasie. Jak dla mnie to bardzo przykre i zero romantyzmu, miłego zaskoczenia..
                            Ale to jest zamknięte koło, bo dziewczyny planują sobie ślub przed zaręczynami, " na zapas", więc dla tych zaręczonych nie ma miejsc i rezerwują sale na kolejne i kolejne lata.. bez sensu..
                            W ogóle da się zauważyć przerost formy nad treścią w niektórych przypadkach..

Comment

Haruka,
                              Zamieszczone przez Haruka
                              Ale to jest zamknięte koło, bo dziewczyny planują sobie ślub przed zaręczynami, " na zapas", więc dla tych zaręczonych nie ma miejsc i rezerwują sale na kolejne i kolejne lata.. bez sensu..
                              masz absolutna racje...dziewczyny ktore sa juz po zaeczynach i planuja wesele chca wynajac sale a tu co dup....bo nie ma miejsca

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X