Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Ślub na świeżym powietrzu:) Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Ślub na świeżym powietrzu:)

Chciałabym urządzić ślub na świeżym powietrzu nie w kościele...
    Może któraś z was miała właśnie taki i mogłaby się ze mną podzielić wiadomościami na ten temat. Jak go zorganizować i jak to wszystko załatwić żeby ksiądz się zgodził....
    Czy może to być jakiekolwiek miejsce czy musi być jakaś kapliczka itp
    Z góry dziękuje

moja kolezank miała plany żeby taki ślub zrobic w swoim ogrodzie, nie wiem dlaczego ale skończyło sia na normalnym slubue w Kościele. Może ze zwzględu na to ksiądz się nie zgodził.
    Ja myslę że to czy On się zgodzi czy nie - to będziesz wiedział jak pójdziesz do kancelarii i zapytasz, bo kazdy ksiądz jest inny i każda parafia jest inna.

Comment

Moja kolezanka z Mazur ma wlasnie slub na dworze ale nie ma mszy tylko sama przysiege bo tez tak mozna

Ten slub bedzie boski

Comment

tylko zapytanie w parafii moze dac ci odpowiedz
        z tego co wiem na pewno, slub cywilny moze sie odbyc wylacznie w miejscu do tego przeznaczonym!!

Comment

My będziemy brać tylko cywilny. Nasz USC jest mały na około 40 osób ale myslę, że połowa gości czyli okolo 100osób wejdzie:P

A co do plenerowych zaślubin ma to swój urok

Comment

Zamieszczone przez Lili-liliana
            My będziemy brać tylko cywilny. Nasz USC jest mały na około 40 osób ale myslę, że połowa gości czyli okolo 100osób wejdzie:P

A co do plenerowych zaślubin ma to swój urok
            połowa to 100osób? ulalla a moż emiało być 20 albo 10

Comment

Zamieszczone przez Patricija
              tylko zapytanie w parafii moze dac ci odpowiedz
              z tego co wiem na pewno, slub cywilny moze sie odbyc wylacznie w miejscu do tego przeznaczonym!!
              nieprawda! właśnie częściej śluby cywilne odbywają sie w miejscach innych niż USC, niż śluby kościelne w miejscach innych niż kościół. dlatego sie nie zgadzam!

Comment

ja tydzień temu byłam na cywilnym - normalnie w USC, potem pojechalismy to takiej świetnej restauracji i tam w ogrodzie był ślub cywilny - zdziwiło mnie tylko to że Pani młoda miała piekna biała suknie z masakrycznie długasnym trenem - ale co tam raz się żyje

Comment

pytałam się ostatnio jak sprawa wygląda ze ślubem kościelnym (konkordatowym) w innym miejscu niż kościół.
                  Do tego potrzebna jest zgoda biskupa a to bardzo trudne do uzyskania bo miejsce takie musi spełnić wytyczne kościoła (biskupa). Największe szanse z miejsc na łonie natury mają kapliczki w górach w każdym innym przypadku uzyskanie tej zgody graniczy z cudem, bo zawsze coś będzie przeszkadzało (a to za blisko drogi, a to otoczenie, a to pogoda i mnóstwo mnóstwo innych).

Jeśli ktoś ma duuuuuuuuużo czasu i nerwów to życzę powodzenia. My wymiękliśmy po kilku rozmowach.

Comment

Zamieszczone przez joannadarc85
                    pytałam się ostatnio jak sprawa wygląda ze ślubem kościelnym (konkordatowym) w innym miejscu niż kościół.
                    Do tego potrzebna jest zgoda biskupa a to bardzo trudne do uzyskania bo miejsce takie musi spełnić wytyczne kościoła (biskupa). Największe szanse z miejsc na łonie natury mają kapliczki w górach w każdym innym przypadku uzyskanie tej zgody graniczy z cudem, bo zawsze coś będzie przeszkadzało (a to za blisko drogi, a to otoczenie, a to pogoda i mnóstwo mnóstwo innych).

Jeśli ktoś ma duuuuuuuuużo czasu i nerwów to życzę powodzenia. My wymiękliśmy po kilku rozmowach.
                    no właśnie. a do USC wystarczy napisać podanie. np. uzasadniając to "dużą liczbą gości, którzy skutecznie zablokowali by samą swoją obecnością pracę urzędu". znam takich, którym po tym argumencie się zgodzili. zdecydowanie prostsze!

Comment

nasz ślub, o ile pogoda pozwoli odbędzie się na placu przy kościele(który dopiero się buduje). plac jest prześliczny,dużo zieleni,staw,kwiaty. do szczęścia jest potrzebna tylko ładna pogoda. jeśli chodzi o inne miejsce na ceremonie to kościół nie bardzo się na to zgadza,ale znam przypadki,gdzie ślub kościelny odbywał się nad jeziorem.niestety nie znam szczegółów. pozdrawiam :P

Comment

Ja zawsze myślałam, że z organizacją ślubu w plenerze jest problem, ale ostatnio oglądałam pewne miejsce dla siostry, i tam był spory ogród, prowadziła do tego miejsca polna droga, a na terenie ogrodu była kapliczka. Właściciel, kiedy zapytałam o możliwość ślubu w ogrodzie powiedział, że nie ma problemu, trzeba tylko parę groszy zapłacić księdzu ('najśmieszniejsze' było to,że te parę groszy to było 300-500zł). No i powiedział, że ksiądz jest u nich w porządku i nie ma z tym dużych problemów (oczywiście po opłacie). Mnie to zdziwiło, spodziewałabym się właśnie jakiś pism do biskupa.. ale to fajnie, że tak można. Mi się od dziecka marzył ślub na powietrzu, jak na filmach Chociaz teraz to bym chyba jednak wolała w kościele.

Comment

Ja z roznych przyczyn jestem po slubie cywilnym a przed koscielnym. Slub cywilny byl na swiezym powietrzu wsrod kwitnacych drzew- bylo przepieknie i naturalnie Wszystkim polecam

Comment

no to super że miałaś taką możliwość bo my bardzo byśmy chcieli mieć na ślub na świeżym powietrzu ale gdzie nie pójdziemy to słyszymy nie

Comment

No,to mnie teraz nastraszylyscie konkretnie;/My planowalismy slub w ogrodzie,zaraz przy sali weselnej,ale po tym co przeczytalam,chyba musze poszukac kosciola..........
                              A mialo byc tak pieknie!

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X