Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
DOKUMENTY do ślubu Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• DOKUMENTY do ślubu

Co zrobić gdy Pan Młody nie ma bierzmowania? Da się to jakoś obejść czy trzeba żeby "zdał" bierzmowanie/

http://abcslubu.pl/suwak/06_04_2007_21_6_2008_42.png

Bierzmowanie jest wymagane,nawet ksiądz spisujący protokół ślubu zapisuje datę i miejsce bierzmowania. Nie wiem czy i jak załatwia się je w trybie przyspieszonym bo bierzmowania udziela biskup.

Comment

Bierzmowanie można załatwić w każdym kościele w każdym mieście. Mój miś niemiał także bierzmowania. Niechciał załatwiać tego u siebe w kościele w swojej miejscowości. Więc zrobiliśmy mu w katedrze u mnie w kielcach. Potrzebne do tego są metryka chrztu i pozwolenie na bierzmowanie w innym kościele niż swój. Wszystko to wypisuje ksiądz w parafi. To zanieśliśmy do kancelari w katedrze. Ksiądz dał mojemu misiowi 8 pyten do nauczenia się po tygodniu Kazał się zgłosić do odtpytania. Pytania były związane z pacierzem Ojcze nasz, Zdrowaś Marjo, Wierze w Boga, 10 przykazań, Skramenty św. Z tego co wiem to w katedrach Bierzmowanie odbywa się co miesiąc przynajmniej tak jest u mnie. Co łaska to jest 20 zł.

http://abcslubu.pl/suwak/06_11_2007_6_10_2007_45.png

Comment

Dzięki za informację- coś mi trudno uwierzyć, że Mój wybranek będzie się tego uczyć

Comment

Jak będzie chciał. Zresztą to zależy od księdza czy mu da jakieś pytania czy nie. Najlepiej to pochodżcie i popytajcie po kościołach. Tylko jak już mówiłam metryka chrztu i pozwolenie do bierzmowania potrzebne. A to już mozna uzyskać w parafii twojego narzeczonego. Mój tylko zajrzał do ksiązeczki do nabożeństwa przeczytał z trzy razy. Ja weszłam z nim do księdza jak go pytał i na za przeproszeniem za wyrażenie "chama" podpowiadałam razem z księdzem i świetnie poszło.

http://abcslubu.pl/suwak/06_12_2007_6_10_2007_45.png

Comment

Jakie dokumenty dla księdza???

hmm, co musicie donieść księdzu aby udzielił wam ślubu?? Bo nam powiedział tak: zaświadczenie z USC, akt chrztu, zaświadczenie o bierzmowaniu, i uwaga świadectwo ukończenia szkoły na którym widnieje że uczęszczaliśmy na religię, ale to nic, bo to świadectwo musi być na stopniu maturalnym, (a tak się złożyło że mój narzeczony jest po zawodówce), no i pytam się go co teraz bo raczej w 4 miesiące szkoły nie zrobi?! A on mi na to ze przygotuje mu katechizm i potem go przepyta, no normalnie nie wiedzieliśmy jak mamy zareagować!!! Czy go wyśmiać czy się zgodzić. Czy wy też musicie dawać świadectwo maturalne?? czy to tylko wymysł naszego księdza??

Comment

Hahahhahaha ale się uśmiałąm teraz. Jakiś idiota ten ksiądz. W życiu nie zgodzilabym się na cos takiego zeby sie uczyc katechizmu i odpowiadac na jakies pytania. Marcelino a kiedy macie ślub?? Bo jesli jest czas to moze idzcie do innej parafii. Najlepiej postraszyc ksiedza ze jak ma takie wymagania to rezygnujecie z tej parafii i juz. To chyba sa jego wymysly bo pierwszy raz takie cos slysze zeby dawac swiadectwo ze szkoly sredniej . nienormalny gosciu!!!
              Jestem ciekawa jak rozwiązecie tą sytuację wiec pisz
              Pozdrawiam i zycze uporu przede wszystkim. NIe dajcie sie !!!

Comment

no dokłanie - ja też bym tak zrobiła - co to za dyskryminacja- czy każdy musi kończyć studia - nam kazali przynieść świadectwo ukończenia religi a nie świadectwo maturalne- nie kumam. Tak jak mówiła moja przedmówczyni powiedziałbym że jeśli nie może być zwykłe świadectwo to raczej pójdziemy do innej parafi gdzie nie dyskryminują ludzi.

Comment

My przy podpisaniu protokołu pokazalismy świadectwa rzucił okiem i pisał dalej - nie przyglądał się co i jak - ja miałam dyplom ukończenia religii a Michał miał świadectwo - nic nie mówił. Nie rozumiem jak ktoś robi problemy z czegos takiego

Comment

no właśnie, a nasz robi co do zmiany parafii to fakt moglibyśmy, ale sprawa wygląda tak, że mieszkamy w na wsi, każdy każdego zna (co prawda lata mi to co kto o kim mówi, no ale...) mieszkać też będziemy tutaj bo mamy domek po mojej pra babci, znając jego to potem może mi robić problemy co do chrztu dziecka itp, więc wolałabym z nim polubownie to załatwić. Ale macie racje postraszyć go zawsze mogę, w końcu jak poczuje że jednak pieniążki mogą mu przejść bokiem, to może zmądrzeje :P Jak załatwię coś więcej to dam znać

Comment

O rany, a ja myślałam, że u mnie w parafii są rygorystyczne wymagania (12xnauki przedslubne) Ale widzę, że gdzieniegdzie jest gorzej. U nas wystarczyły metryki,dowody os., akt z USC no i koperta z odpowiednia kwotą na zapowiedzi(i druga jutra, z "ofiarą" za ślub)

Comment

Grunt to nie dać sobie wejść na głowę, nawet księdzu

Comment

no właśnie. to jakaś paranoja. ważne jest, że się kiedykolwiek chodziło na religie, a nie czy się zdawało maturę... straszne!

Comment

Wiecie co, Zmienili nam tego potffornego księdza :P
                            Zapowiedzi załatwialiśmy jeszcze z nim i całe sprawy papierkowe ale był tak miły że normalnie myślałam że nie wytrzymam. Zero przeszkód, zero marudzenia. Teraz będzie nowy, jeszcze go nie widziałam ale ma nadzieję że będzie lepszy

Comment

od nas chciał świadectwa (ostatnie), na których mamy ocenę z religii, oprócz tego akty chrztu, zaswiadczenie z USC, dowody osobieste, dane świadków, no i zaswiadczenie o naukach przedmałżeńskich w kosciele i w poradni rodzinnej.

Comment

Working...
                              X