Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
ŚLUB z osoba innego wyznania Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• ŚLUB z osoba innego wyznania

Witam!
    Mam pytanie czy ktoś z Was się orientuje czy możliwy jest ślub w Kościele- konkordatowy osoby wierzącej z osobą niewierzącą?

Jest jakas mozliwosc mieszanego malzenstwa, ale nie wiem dokladnie jaka wiara z jaka.
    jak bylam spisac protokol to ksiadz mowil ze teraz taki slub bedzie u nas. Jest tam chyba wiecej spraw do zalatwienia ale to mozliwe do zrobienia.

Comment

ślub osoby wierzącej z niewierzącą

Dzięki za informację. Mam nadzieje że taki ślub jest możliwy

Comment

Jest możliwy, ale pod pewnymi warunkami. Polecam: http://www.kosciol.pl/content/static...a-mieszane.htm , http://www.kuria.lomza.pl/sad/index.php?wiad=4 , http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T...enskie_07.html . A najlepiej porozmawiaj ze swoim proboszczem, a jakby okazał się "mało kompetentny" to z jakimś innym księdzem albo, jak mieszkasz w mieście diecezjalnym, to idź do kurii, tam powinna być poradnia prawa kanonicznego

Comment

Jest możliwy ślub kościelny jednostronny, tylko jedna osoba slubuje wg zasad np kościoła katolickiego. znam tez przypadek, że dwoje młodych z dwóch różnych wyznań sprowadziło do kościoła swoich duchownych i każdy z osobna slubował przed swoim duchownym. To zalezy od kreatywności, samozaparcia młodych oraz elestyczności i postępowości duchownych ale chyba warto próbować

Comment

Zamieszczone przez miu miu
            Jest możliwy ślub kościelny jednostronny, tylko jedna osoba slubuje wg zasad np kościoła katolickiego. znam tez przypadek, że dwoje młodych z dwóch różnych wyznań sprowadziło do kościoła swoich duchownych i każdy z osobna slubował przed swoim duchownym. To zalezy od kreatywności, samozaparcia młodych oraz elestyczności i postępowości duchownych ale chyba warto próbować
            do tego jest fajny artykuł na onecie - "Zakochani innowiercy" [klik].

Comment

Ślub w USC z obcokrajowcem

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda ślub w USC? Niebardzo wiem jak to wygląda, wszyscy moi przyjaciele i kuzyni brali zawsze ślub konkordatowy w kościele. Ja biorę ślub z obcokrajowcem i na ślubie musi być obecny tłumacz przysięgły. Jak to wszystko wygląda? Czy ktoś z was ma podobne doświadczenia?

Comment

Jeśli bierzesz ślub z obcokrajowcem, to każda formułka wypowiadana przez osobę, która daje Wam ślub, jest tłumaczona na język ojczysty wybranka. No w sumie nic odkrywczego z mojej strony Dokumenty też są w dwóch językach - przynajmniej tak było 4 lata temu na ślubie mojej znajomej, która też brała ślub w USC z obcokrajowcem. Poza tym - niczym się On nie różni od standardowego

Comment

Dokładnie tak jest. Tłumacza się szuka niestety na własną rękę

Comment

Tłumacza już mamy, mój chłopak jest nigeryjczykiem i jego ojczystym językiem jest angielski, tak że z tym nie ma wielkiego problemu, chodziło mi o to właśnie jak to wszystko wygląda, sama uroczystość.

Comment

Fhm...normalnie Młoda para i goście wchodzą do pokoju, w ktorym się odbywa ślub. Młoda para ma dwa krzesła, za nimi świadkowie - jak w kościele. Pani urzędniczka coś tam mówi. Potem młodzi wypowiadają formułkę "Świadoma praw i obowiązków..."etc etc. Młodzi podpisują protokół ślubu, świadkowie. Oczywiście wcześniej zakładają sobie obrączki. I już Aha, no i na koniec lampka szampana dla wszytskich

Tak było przynajmniej na ślubie mojej znajomej

Comment

Dzięki za informacje dziewczyny!

Comment

ślub konkordatowy z obcokrajowcem

Witam,
                          mój narzeczony jest brytyjczykiem i na dotatek protestantem.
                          Ślub chcemy mieć konkordatowy, w kościele już ustaliłam, że nie ma problemu z załatwieniem dyspensy, która w takich przypadkach jest obowiązkowa i nawet księdza, który mówi po angielsku tez mamy w parafi. Mam tylko pewną niejasność, a mianowicie jak to wygląda od strony urzędowej. Gdy się bierze ślub w USC z osobą nie mówiącą po polsku wymagana jest obecność tłumacza przysięgłego. Czy taka sama zasada panuje przy konkordatowym???
                          Rozmawiałam z moją panią tłumacz i mówiła, że jeszcze nie uczestniczyła w ślubie kościelnym, a w USC się zdarzyło. Wg niej to już jest w gesti księdza jak sobie z tym poradzi.
                          Czy spotkałyście sie moze właśnie z tłumaczeniem podczas ślubu konkordatowego?

pozdrawiam

Comment

Hmm... w kwietniu moja kumpela wychodziła za mąż za Chorwata. Nie byłam na ślubie, ale mogę się z nią skontaktować i popytać co i jak to wyglądało.

Comment

U kuzynki oprócz księdza był diakon, który tłumaczył wszystko na angielski.

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X