Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
ILE TRZEBA ZAPłACIC W KOSCIELE ?? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Dla mnie to tez przegięcie..W głowie mi się nie mieści żeby za de facto zapłaconą mszę jeszcze zbierać kasie... Jednak kościół nie przestanie mnie zadziwiać..

Comment

• tez bylam w szoku ... mam nadzieje ze zadnej z nas sie to nie przytrafi ale stwierdzilam ze lepiej zeby PM mial w kieszeni ze dwie trzy stowki

Comment

• a jeśli nie ma to co ? ksiądz nie udzieli ślubu ?

Comment

• a wiadomo ?? albo strzeli takie kazanie ze sie bedzie plakac chcialo a nie usmiechac

Comment

• Zamieszczone przez mkasia123 Zobacz posta
            albo strzeli takie kazanie ze sie bedzie plakac chcialo a nie usmiechac

tak jak u mojego brata na ślubie...wyszło na to że małżeństwo to katorga i same obowiązki...

Comment

• Zamieszczone przez dziunia Zobacz posta
              Cytat Zamieszczone przez mkasia123 Zobacz posta
              albo strzeli takie kazanie ze sie bedzie plakac chcialo a nie usmiechac

tak jak u mojego brata na ślubie...wyszło na to że małżeństwo to katorga i same obowiązki...
              i kończy się ulgą jaką w końcu daje śmierć jednego z małżonków - tak przynajmniej było u mnie, chociaż ksiądz dostał kwotę, której sobie życzył

Comment

• ale to już jest moim zdaniem świństwo, żeby takie rzeczy młodym opowiadać na ślubie, całe szczęście że u nas zanosi się kopertę po mszy więc ja bym odpowiednio ją uszczupliła za takie kazanie :/

Comment

• u mnie "co łaska" to 750 już z wystrojem i organistą

Comment

• u mojej kuzynki ksiądz mówił o gejach i rozwodach, więc chyba nie jeden głosi takie płomienne kazania

U mnie w kościele: 500 ślub, 200 organista, dekoracje osobno (jest jedna kwiaciarnia mająca monopol na dekorowanie tego kościoła, więc zbyt dużego wyboru nie mamy)

Comment

• U mnie na szczęście będzie ksiądz-przyjaciel rodziny, więc nie mamy problemu z odpowiednią grubością koperty. Na razie proboszcz żadnych pieniędzy od nas nie chciał.

Comment

• My daliśmy proboszczowi 400 zł choć ślubu udzielał nam wujek T. i żadnego księdza od nas nie było. Siostrze daliśmy 100 za rozwinięcie dywanu i trzymanie mikrofonu i 100 dla organisty za nieprzyjście :/ Oczywiście dekoracja we własnym zakresie..

Comment

• Nie wiem jak to się dzieje, ale ja trafiam zawsze na świetnych księży.
                          Dzisiaj byliśmy na ostatnim spotkaniu z proboszczem przed ślubem. Przez całe spotkanie nie było ani słowa o pieniądzach, więc na koniec nieśmiało o to zapytaliśmy. Ksiądz z uśmiechem na ustach powiedział "a idźcie już dzieci, bo mnie denerwujecie" To było takie urocze, a jednocześnie zatkało nas z wrażenia. Podziękowałam dziś Bogu za to, że zesłał na moją drogę takich księży. W tym wątku chodzi o pieniądze, zatem piszę Wam - NIE płaciliśmy za świadectwa chrztu, za wygłoszenie zapowiedzi ani za ślub (każda z tych rzeczy załatwiana w innej parafii). Jedyne koszty "kościelne" to przystrojenie kościoła oraz organista.

Comment

• matylda, a w którym kościele będziecie brać ślub?

Comment

• kinga, ślub bierzemy w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej na ul. Mleczowej (Umultowo) w Poznaniu - to parafia mojego narzeczonego. Proboszcz tej parafii ma dość specyficzny sposób bycia, ale jest kochany (jeśli mogę tak o księdzu napisać). Wytłumaczył nam wszystko, odpowiedział cierpliwie na wszelkie nasze pytania, na koniec życzył nam szczęścia i dodał nam otuchy (na wczorajszym spotkaniu mówiliśmy mu, że bardzo się denerwujemy).

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X