Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
KSIĄDZ - jaki? czy zmienić? kiedy płacić? itp. Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• KSIĄDZ - jaki? czy zmienić? kiedy płacić? itp.

jak zasugerować księdzu że chcemy aby nasz ślub poprowadził zaprzyjaźniony ksiądz?

porozmawiać?
    można powiedzieć, że macie zaprzyjaźnionego księza i barzo Wam zależy, żeby to był on. Jeśli nie będzie można, bo np.: błogosławić musi ksiądz z tej parafii, to poproście tamtego chociaż o kazanie, na to miejscowy probosz/wikariusz się zgodzi, bo nie będzie musiał sam układać

Comment

ja też mam zaprzyjaźnionego księdza który będzie nam udzielał ślubu i nie było problemu, kiedy powiedziałam o tym księdzu z mojej parafii

Comment

a ja też będzię miała innego -zaprzyjaźnionego - jest miskonarzem w Argentynie ale tak się składa że wtym czasie będzie w Polsce - jeśłi potwierdzi to w 100% to poprostu powied że chce Księdza Irka i koniec pogadać trzeba w kancelarii

Comment

tak wprost powiedziec.. ale wiecie kasa dla nich bedzie mniejsza moga oponowac !!

Comment

normalnie - idzie się i skoro płace za ślub to mam prawo wyboru - u mnie jest ksiądz na emeryturze którzy przeszedł z innej parafi - jak dla mnie jest nie do przejścia - nie lubie Go i co potem ide na ślub patrze a tam byłby ten Ksiądż - byłabym w stanie uciec.

Comment

Kiedy dać księdzu pieniądze?

Tak sie zastanawiam kiedy. Czy jeszcze przed ślubem uzgadniając szczegóły czy dopiero po uroczystości?

Comment

asioo: ja sie wlasnie o to wszytsko dowiadywalam, bo teraz w te dni majowe jedziemy do Zielonej Gory zlozyc wszytskie dokumenty do Kosciola. Ksiedzu placi sie przy spisywaniu protokolu slubnego, tylko i wylacznie, a ile? - to zalezy od prafii my dajemy 200zl.

A to pozostale koszty:
                - jezeli ktos bierze slub w innej parafii niz jego i przyszlego meza, malzonki - trzeba pojsc do jednej z parafii po licencje (pozowlenie) i zaniesc je do prafii w ktorej odbedzie sie slub - nas ta przyjmnosc kosztowala 100zl (ale to jest roznie, przewaznie 100 - 150 zl)
                - jezeli ktos bierze tzw slub konkordatowy, to trzeba pojsc do USC po dokument stwierdzajacy, ze nie ma przeciwskazan do zawarcia zwiazku malzenskiego, do tego potrzebny jest skrocony odpis aktu urodzenia drugiej osoby, tzn, jak idziemy do USC w ZG, gdzie ja sie urodzilam, potrzebny jest odpis Arka; odpis kosztuje 22 zl, dokument w USC o braku przciwskazan 84 zl. (aha i ten dokument o braku przciwskazan jest wazny tylko 3 miesiace)
                - za organiste i koscielnego placi sie roznie, ja sama nie wiem ile my zaplacimy

I mysle, ze to tyle a porpos tych oplat zwiazanych z samym slubem!

Comment

U mnie z kolei protokól przedślubny spisuje się przy "dawaniu na zapowiedzi", czyli jakieś 3m-ce przed ślubem i wtedy daje się 30-50zł. Kasę za sam ślub daje się w tygodniu ślubu podcxzas załatwiania ostatnich formalności. A aktu o braku przeciwwskazań z usc nie chcą wydać wcześniej niż 1mc przed ślubem.
                  Czyli co miasto to inaczej

Comment

tak tak,ale wszedzie koszty
                    ksiadz dostaje kase za to co wykonuje ... z racji zawodu i powolania...

Comment

My daliśmy przy spisywaniu protokołu i już specjalnie na zapowiedzi nie będziemy dawać a "co łaska" więc dałam 200 zł.
                      Organista około 150 zł,ubranie kościoła też około 150 zł...
                      TANIEJ NAS NASZE STROJE WYNIOSŁY!

Comment

A my - przeżyliśmy szok. W mojej parafii jest nowy proboszcz, bo tamten zmarł.
                        Przeczytałam na forum, że zapłata za zapowiedzi to 50 zł za każdą, więc przygotowaliśmy w kopercie 150 zł.
                        Po spisaniu protokołu ( w sposób bardzo humorystyczny) proboszcz dał nam kartki do spowiedzi i zaświadczenie dla księdza z parafii mojego Andrzeja do podpisania, że były zapowiedzi. Przekazał, że po podpisaniu owego zaświadczenia mamy ponownie się zgłosić, aby dokończyć protokół i wtedy przyjmuje darowiznę
                        Dałam mu kopertę i powiedziałam, że to na zapowiedzi. A on wielce zaskoczony, zaglądnął i mówi, czemu aż tyle, więc wytłumaczyłam o tych cennikach. Ksiądz wręcz oburzony mówi, że żadnych cenników nie ma, że zawsze jest co łaska.Opowiedził nam jakąś przypowieść.
                        Oznajmił, że jeśli coś jeszcze mu damy, to bedzie wdzięczny, ale jeśli nic, to też będzie się cieszył, bo wie jakie koszta teraz ponosimy.
                        TAKIEGO PROBOSZCZA TO NA RĘKACH NOSIĆ.

Comment

U nas chcą 400zł za ślub. już podpisaliśmy protokół, ale muszę donieść dokumenty z usc, więc nie wiem kiedy tak na prawdę zażyczą sobie te pieniążki.

Comment

Wybór Ksiądza?

Dziewczynki mam takie pytanko...Czy jest możlwie aby wybrać sobie księdza który udziala nam ślubu? U nas w kościele jest tak wredny proboszcz łasy na kasę i nie miły dla parafian a przede wszystkim dzieci, że nie miałabym ochoty ,żeby to własnie on mi udzielał ślubu..Co myslicie i wiecie na ten teamt?

Comment

Ja mam ślub w moim kosciele, ale ksiedza mam z parafii Grzegorza. Wynikło to z powodu braku ksiedza w sezonie wakacyjnym, gdyz u nas jest w tym czasie tylko jeden a drugi na urlopie. Moj slub jest 4 msza w ciagu dnia, a ksiadz wedlug prawa kanonicznego, moze odprawic w ciagu dnia 3. Wiec załatwialismy innego księdza. Wiec jest to mozliwe.
                              Proboszcz jak wpisywal nasza msze do swojego zeszytu, wpisał w nawiasie "własny ksiądz".

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X