Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Antykoncepcja Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Podaj nasz przykład, my też niby mamy wszystko na spokojnie i po kolei, tylko dziecko jakoś z tej kolejki wypadło i pomimo starań, nie chce się w nią wbić. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zaszłam w ciążę na studiach, tylko się zabezpieczałam. A nuż wtedy byłoby nam łatwiej zaskoczyć.

Comment

• Zamieszczone przez Bracianka Zobacz posta
      Podaj nasz przykład, my też niby mamy wszystko na spokojnie i po kolei, tylko dziecko jakoś z tej kolejki wypadło i pomimo starań, nie chce się w nią wbić. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zaszłam w ciążę na studiach, tylko się zabezpieczałam. A nuż wtedy byłoby nam łatwiej zaskoczyć.
      Bracianka, głowa do góry Kochana!
      Ja znam Twoją historię z tego forum i mniej więcej wiem jak sytuacja wygląda.
      Ale trzeba patrzeć pozytywnie w przyszłość... i nie dać się zwariować. Jakkolwiek banalnie to brzmi...
      Jeszcze będzie dobrze, zobaczysz... !!!

Comment

• spokojnie dojrzeje do tego i oby szybko

Comment

• Dziewczyny przeczytałam z grubsza wątek, zdania zmieniały się co jakiś czas co do tego który środek jest najlepszy, najmniej uciążliwy, mniej obciążający organizm i wasze samopoczucie. A jaki jest wasz stosunek na dziś do tabletek, plastrów i krążka? Które polecacie ze swojego punktu widzenia i czasu który upłynął? Który polecacie komuś kto z hormonami będzie miał styczność pierwszy raz?

Zdecydowałam się na hormony, zbierałam się z tym odkąd skończyłam karmić i chyba już się namyśliłam. Nigdy nie brałam nic zawsze była gumka lub "wolność" podczas starań i chyba mi się za nią zatęskniło. Wizytę mam na środe wiem że lekarz mi doradzi ale wiem też że oni mają rózne umowy z firmami farmaceutycznymi może mi wcisnąć coś. Dlatego pytam was o wasze zdanie.

Comment

• Zamieszczone przez Yukita Zobacz posta
            A jaki jest wasz stosunek na dziś do tabletek, plastrów i krążka? Które polecacie ze swojego punktu widzenia i czasu który upłynął? Który polecacie komuś kto z hormonami będzie miał styczność pierwszy raz?
            ja mam wkładkę wewnątrzmaciczną mirenę. droga zabawa ale 5 lat 'spokoju'. Zdecydowałam się na mirenę za radami mojej Pani doktor, ze względu na to, że w najbliższych latach nie POWINNAM zajść w ciążę (powód nie jest błahy)...

jeśli chodzi o za i przeciw:

zalety - antykoncepcja pewna (owszem nie ma 100% antykoncepcji ale jest na pewno pewniejsza niż tabletki), nie tyjesz, nie obciążasz narządów wewnętrznych, nie musisz pamiętać, to takie banalne zalety...

wada - jakiś czas miewałam migrenowe bóle głowy, które ponoć zdarzają się przy wkładce wewnątrzmacicznej...

koszt (1000 PLN) jeśli przeliczysz na koszt tabletek na 5 lat to masz jasną sprawę co bardziej się opłaca...

Ja pierszy raz mam hormony. Jakiś czas gdy karmiłam piersią brałam coprawda cerazette...

---------- Wpis dodany o 15:33 ---------- Poprzedni wpis o 15:31 ----------

aha, nie daj sobie wcisnąć tabletek ot tak. ginekolodzy tak właśnie wciskają na siłę, faszerują antykoncepcją bez badania poziomów hormonów i później dziwne że się tyje przy tabsach...

---------- Wpis dodany o 15:35 ---------- Poprzedni wpis o 15:33 ----------

a jeszcze jedna super zaleta mireny - okresy są że tak powiem "nieznacznego natężenia" co mni bardzo cieszy. przy mirenie gdy ma się miesiączkę wystarcza zwykła wkładka higieniczna... raczej nawałabym to plamieniami a nie miesiączką zapomniałam już co to obfity okres

Comment

• wkladka super, ale tez do konca nie pewna, znam przypadek gdzie kolezance obsunela sie i nie zabezpieczala... gdyby nie to ze w ciagu niedlugiego czasu miala usg i to wyszlo ze sie ibsunela to by pewnie dzidzia sie skonczylo. bo nic nie czula.

Comment

• kaś, jeśli władka się osunęła to była źle założona i tyle...

---------- Wpis dodany o 07:31 ---------- Poprzedni wpis o 07:29 ----------

poza tym, wkładka nie jest dobra dla kobiet, które są np już po 3 porodach naturalnych i mają 'tam wszystko porozciągane'. wówczas to normalne że wkładka może się obsunąć. Ja nie rodziłam naturalnie i nigdy nie będę rodzić naturalnie...

Comment

• nie tu akurat chodziło o co innego, babka po dwoch porodach ale dawno juz, normalnie byla zalozona bo jakis czas juz sie trzymala, poprstu jakies skorcze przy okresie byly i wypchenly ja.

Comment

• Zamieszczone przez Yukita Zobacz posta
                    Dziewczyny przeczytałam z grubsza wątek, zdania zmieniały się co jakiś czas co do tego który środek jest najlepszy, najmniej uciążliwy, mniej obciążający organizm i wasze samopoczucie. A jaki jest wasz stosunek na dziś do tabletek, plastrów i krążka? Które polecacie ze swojego punktu widzenia i czasu który upłynął? Który polecacie komuś kto z hormonami będzie miał styczność pierwszy raz?

Zdecydowałam się na hormony, zbierałam się z tym odkąd skończyłam karmić i chyba już się namyśliłam. Nigdy nie brałam nic zawsze była gumka lub "wolność" podczas starań i chyba mi się za nią zatęskniło. Wizytę mam na środe wiem że lekarz mi doradzi ale wiem też że oni mają rózne umowy z firmami farmaceutycznymi może mi wcisnąć coś. Dlatego pytam was o wasze zdanie.
                    Słońce... Ja zawsze (przed starankami o Wikiego) brałam tabletki Yasmin ale po 2 latach zaczełam mieć straszne wahania nastroju, niby pierdoła ale jednak dawało sie we znaki bo powodowało spadek libido. Potem pojawił sie wiki wiec przy kp stosowaliśmy gumki...... i TAK ... dzięki temu pojawił się Artur :P he he
                    Obecnie skończyłam kp i czekam na pierwszą @ żeby załozyc wkładke, jeszcze tylko zastanawiam sie jaka. Tym bardziej, ze mam prywatny pakiet medyczny, który pokrywa koszt załozenia, musze tylko zakupic sama wkładkę.

Zamieszczone przez lucy Zobacz posta
                    koszt (1000 PLN) jeśli przeliczysz na koszt tabletek na 5 lat to masz jasną sprawę co bardziej się opłaca...
                    zdecydowanie. A to miałaś lucy pewnie z założeniem, a nie wiesz ile kosztowała sama wkładka?

Comment

• Zamieszczone przez lucy Zobacz posta
                      a jeszcze jedna super zaleta mireny - okresy są że tak powiem "nieznacznego natężenia" co mni bardzo cieszy. przy mirenie gdy ma się miesiączkę wystarcza zwykła wkładka higieniczna... raczej nawałabym to plamieniami a nie miesiączką zapomniałam już co to obfity okres
                      a

a czy to jest zdrowe? no bo w sumie organizm musi wydalic krew, jak to dziala?

Comment

• Zamieszczone przez Pyla Zobacz posta
                        zdecydowanie. A to miałaś lucy pewnie z założeniem, a nie wiesz ile kosztowała sama wkładka?
                        kochana mnie to zakładała moja ginekolog, która mi prowadziła ciążę, za wszystko dałam 1000 PLN... więc nie mam pojęcia ile sama wkładka. zależy też jaką wkładkę wybierzesz, ja wybrałam droższą ale też bezpieczniejszą dla zdrowia

---------- Wpis dodany o 15:12 ---------- Poprzedni wpis o 15:11 ----------

Zamieszczone przez aqq Zobacz posta
                        a czy to jest zdrowe? no bo w sumie organizm musi wydalic krew, jak to dziala?
                        lekarka mi zastrzegła że przy wkładce okres będzie mniej obfity... mam regularnie miesiączkę... zawsze coś tam się leje, ale chodzi mi o to, że w porównaniu do miesiączki jaką miałam przed ciążą (mega obfita) to teraz jest dla mnie ulga...

Comment

• Zamieszczone przez lucy Zobacz posta
                          lekarka mi zastrzegła że przy wkładce okres będzie mniej obfity... mam regularnie miesiączkę... zawsze coś tam się leje, ale chodzi mi o to, że w porównaniu do miesiączki jaką miałam przed ciążą (mega obfita) to teraz jest dla mnie ulga...
                          czyli dodatkowy plus

Comment

• Uważam, że metoda naturalna jest ok dla osób, które są konsekwentne i cierpliwe Z prezerwatywami to całkiem skuteczne połączenie. Dla mnie kalkulator dni płodnych to spore ułatwienie no i pomoc w przyszłości gdybym planowała dzidzię Kilka poradników na ten temat i opanowane!
                            Obliczaniem dni płodnych interesują się przede wszystkim kobiety, które pragną zajść w ciążę, jednak również osoby, które chcą jej uniknąć wyszukują takich informacji. Sprawdźcie jak dokonać tych obliczeń w praktyce!

Comment

Reklama Reklama Module
                            Collapse

Working...
                            X