Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
CHRZEST - chrzestni, ile teraz się daje? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• CHRZEST - chrzestni, ile teraz się daje?

Jeśli już taki temat istnieje to przepraszam Dziewczynki potrzebuje pomocy i to bardzo bardzo Otóż moje kochanie w kwietniu będzie nieść dziecko do chrztu no i kompletnie nie wiemy ile ma dać pod poduszkę jak myślicie Ponadto może macie jakieś pomysły co dać dziecku (oprócz pieniążków) żeby miało pamiątkę

to ja napiszę jak było u nas... Zuzia od każdego z chrzestnych dostała po 500 zł - nie wiem czy to dużo, mało czy tak w sam raz bo nie mamy rozeznania Poza tym dostała też od chrzestnej taki malutki srebrny smoczek, podobno do niego wkłada sie pierwszego ząbka, który wypadnie... a od chrzestnego jeszcze sukienusię, żakiecik i bodziaka

Comment

Mój W. od Chrzestnej dostał 1000zł, ryngraf do wózeczka i ubranko ładniuśkie, od Chrzestnego 500zł.
      ale myślę że 500zł to taki standard przynajmniej u nas

Comment

ja mam chrzest w sobote to zobaczę, ale chrzestnego mamy młodego więc sami powiedzieliśmy że nic od niego nie chcemy

Comment

wszystko zalezy od mozliwosci finansowych.My dostalismy od chrzestnego 500 zł, bo tyle miesiac wczesniej my dalismy im na chrzciny.Od chrzestnej chyba 300 zł-niepracująca obecnie wiec i tak bylam zdumiona, ze wydłubała zaskórniaki

Comment

dziewczynki jak chcecie to mnie wyrzućcie z tym pytaniem stąd, ale nie moge znalesc odpowiedniego wątku a moja sprawa ma zwiazek z chrztem
            otoz 9 lat temu zostalam chrzestna... a wiec w tym roku komunia..
            ile sie daje na komunie?

Comment

Wszystko zależy od możliwości finansowych karome Wydaje mi się, że kwota 500 zł ładnie wygląda, ale jeśli dasz 300 to chyba się rodzice nie obrażą Jeśli dużo zarabiasz i kazdy wie, ze dobrze Ci się powodzi, to te 500 to min. jeśli masz kiepsko płatną pracę i trudną sytuację to powinnni zrozumiec Albo kup prezent. Czasem fajny prezent może zastąpic kasę a dziecko będzie szczęśliwe

Comment

..u nas w ogóle wszystko jest jakieś wywindowane...
                Ja 2 lata temu kupowałam rower + zegarek... łącznie tysiąc złotych, no ale Chrześnicy mama to moja Chrzestna, która zawsze robiła podobnie wobec mnie...

Zresztą, wszystko zależy od sytuacji materialnej... Ja myslę że 500zł wygląda dobrze, ale można je zastąpić upominkiem tańszym Liczy się gest a nie suma..

Comment

wydaje mi się, że teraz można kupić dużo fajnych, oryginalnych , a przy tym niedrogich pamiątek.Trzeba mieć tylko czas do buszowania po necie ...Pieniądze się rozpłyną, a pamiątka pozostaje na lata...

Comment

Dziękuje dziewczynki my też tak myśleliśmy ale mama mojego M mówi że trzeba dać tysiąc złotych nam wydawało się to jest za dużo i jak widzę mieliśmy racje 500zł i jakąś pamiątkę nie wiem w formie obrazka wystarczy Odnośnie komunii nie wypowiem się bo na prawde nie mam zielonego pojęcia

Comment

EWA mi bardzo podoba się prezent od Chrzestnej mojego synka - maly srebrny ryngraf z Matką Boską i dzieciątkiem... To taka, hmmmm.. tarcza jakby herb na łańcuszku i to się w wózeczku montuje zeby dzieciątko było chronione, koszt około 30zł, a jaka pamiątka

Comment

Mi się wydaje,że 500 zł na chrzest to przesada. Tysiąc na komunie też! W takim przypadku ile dla chrześniaka na ślub? Moim zdaniem to ma być pamiątka a nie kaska.Bo jaką mam pewność że dzieciak coś z tej kasy zobaczy. Moja znajoma dała 1000 na komunie a rodzice za te pieniążki kupili stereo które stoi w salonie. Więc dla kogo teprezent.

Comment

..ale to zalezy od rodziców...
                          Moja Chrześniaczka dostała sporo pieniążków i rodzice zapytali ją co by chciała - więc kupiła sobie laptopa. A ja synkowi pieniążki z Chrztu zamierzam ulokować na jakąś lokatę czy cuś Bo są Jego!

Wszystko wg mnie zależy od rodziny... Bo takie prezenty kształtują się jakoś przez lata...

Comment

jak ja byłam u komunii dostałam 400 zł i to od wszystkich gości...
                            przecież nie może być tak, że dzieciaki tylko o pieniądzach myślą i o tym co za to kupią...
                            dziunia ma rację.
                            w takim razie ile na ślub skoro na komunie 1000?
                            wychodzi, że 2 razy więcej...

Comment

Jakaś paranoja się z tymi chrzcinami i komuniami zrobiła.

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X