Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Szkoła rodzenia? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Szkoła rodzenia?

bardzo proszę o poradę wszystkie mamy. jestem w pierwszej ciąży i myślę nad szkołą rodzenia - korzystałyście z tego, czy takie coś jest bardziej dla bajeru i wydania kasy niż dla przydatności? jak w ogóle jak poznać ze dana szkola jest dobra? w mojej okolicy jedna przychodnia rozpisała plan na stronie (coś takiego: www.medyk.rzeszow.pl/szkola-rodzenia.html-0 ), ale nie wiem nawet czy takie programy różnych szkoł czyms sie od siebie różnią i co brać pod uwage przy ewentualnym decydowaniu sie. doradźcie (albo odradźcie), plis...
    Last edited by blackyy; 20-04-15, 10:32.

U nas kurs trwał 10 tygodni, spotkania odbywały się raz w tygodniu. Kurs był całkowicie bezpłatny. Każde spotkanie składało się z 2 części: pierwsza część to teoria, wykłady, pokazy (np. jak kąpać noworodka, jak dbać o pępek...), druga część to gimnastyka z nauką oddechów zakończona relaksacją
    W trakcie spotkań otrzymywaliśmy (bezpłatnie): ulotki reklamowe, prospekty, próbki kosmetyków dla dzieci, pampersy (kilka sztuk), gazety np. "Mamo to ja", "Rodzice", rękawiczki wełniane dla dziecka.

Comment

ok, bardzo dziękuję za odpowiedź. zawsze to jakieś, choćby minimalne rozeznanie w temacie

Comment

Moim zdaniem to strata, pieniędzy, przeszłam dwie ciaże i najwiecej dało mi czytanie książek i zdobywanie informacji na forach Ale decyzja należy do Ciebie

Comment

W moim mieście szkoła rodzenia jest za darmo. Uczęszcza do niej sporo przyszłych matek, które oczekują pierwszego dziecka, więc zajęcia jak najbardziej się przydają i dają ogląd w sytuacji, w jakiej się niebawem znajdzie kobieta.

Comment

Wymysł, wymysł i jeszcze raz wymysł... moda... najlepiej przy rodzeniu sprawdza się dobry lekarz i dobra położna a nie ilość oddechów na minutę i tak nic nas nie przygotuje na ból, jaki sie szykuje, a który totalnie niweczy wszystkie zasady, jakie były pompowane w takiej szkole

Comment

Ja również chodziłam na bezpłatną szkołę rodzenia do szpitala. Spotkania trwały dość długo, bo ponad 2 miesiące, jedne zajęcia były ciekawsze, drugie mniej, ale nie można zarzucić, że były bezsensowne. Na pewno wiele uczą i otwierają oczy na wiele kwestii.

Comment

Daj sobie spokój ze szkołą rodzenia. To jest właśnie dobra reklama dla dziewczyn, które nigdy nie rodziły i nie wiedzą, co je czeka... żadna szkoła nie przygotuje cie do porodu, nie ma takiej opcji, bo każdy poród to indywidualna sprawa i odczucie jest...

Comment

Ja korzystałam, tyle że takiej szkoły prowadzonej w naszym powiatowym szpitalu i musze przyznać że nie wiele mi ona dała, a wręcz bardziej nas położna prowadząca nastraszyła. Ale myslę że takie profesjonalne szkoły sa super.

Comment

To wszystko jest bardzo indywidualną sprawą. Szkoła rodzenia chyba najbardziej pomaga mentalnie. Na portalu parentingowym http://emaluszki.pl/ można znaleźć namiary na polecane szkoły rodzenia. Tam również wiele porad dla przyszłych i obecnych rodziców, także możliwość pytań do ekspertów czy też bezpłatne e-booki dla rodziców.

Comment

Jak wygląda sala w szkole rodzenia? W jakie sprzęty jest wyposażona?

Comment

Reklama Reklama Module
                      Collapse

Working...
                      X