Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Collapse
No announcement yet.
Dobry pomysł na rozwinięcie się biznesu? Page Title Module
Move Usuń Collapse
X
Szczegóły konwersacji Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
Nowy post

• Dobry pomysł na rozwinięcie się biznesu?

Cześć wszystkim!
    Wiem to trochę nietypowe forum jak na taki temat, ale ostatnim czasem z moim mężem prowadzimy firmę przewozową, czyli przewozimy od punktu A do punktu B rożne przedmioty ważne rzeczy czasem do hurtowni ubrania nawet owoce do sieci handlowych. Bardziej pomagam mojemu mężowi przy tej działalności a on tą firmę prowadzi. Zauważyłam często psujące się auta mam, wtedy straszne plecy musimy takiego tira wrócić na bazę holować za ten problem w ogóle z holownikiem nie stać nas na nowe auto do holowania. Wpadłam na pewien pomysł czytałam o takim czymś jak gadżety motoryzacyjne, czyli dodatkowa pomoc w transporcie, mobilny serwis tirów czy samochodów. Może warto jest zainwestować w taką dodatkową firmę, która, by nam pomogła naprawiać mobilnie samochody, które się zepsują przy transporcie? Może to raczej rozwinięcie biznesu wyjście na przeciw wypadką, które nas czekają po drodzę. Potrzebuje, by to była firma, która ma dużo oddziałów w polsce. Co o tym wszystkim myślicie? znacie może jakieś firmy, które tym się zajmują?

Nie wiem jak to wyjdzie w ogólnym rozrachunku - może lepiej zainwestować w nowy samochód? Taki mobilny serwis też pewnie kosztuje, no i jakieś koszty będzie generował? Może się nie znam, dla mnie to zupełna nowość taki serwis

Comment

Ogólnie pomysł mobilnego serwisu zły nie jest, tym bardziej, że ja się z czymś takim jeszcze nie spotkałam ale myślę, że coś takiego by się przydało, szczególnie kobietom, no i kierowcom tirów, bo mężczyźni z osobówkami to raczej zazwyczaj sobie potrafią poradzić pomysł nie jest zły, ale trzebaby było się dogadać z warsztatami w całej Polsce, by nie jechać z jednego końca na drugi, bo będzie to trwało dłuuugoooo...

Comment

Serwis mobilny to tak jak by na kółkach warsztat raczej nie muszę się dogadywać z warsztatem są specjalne serwisy które się tylko zajmują wyjazdami na tym mi zależy. Na razie na nowe auta mnie nie stać lecz jest w planie co roku wymiana aut. Dalej nie wiem jaka firmę właśnie dobrze przepatrzyć by była idealna dla mojej firmy.Może coś poradzicie jeżeli ktoś słyszał.

Comment

Jeżeli macie trasy które odwiedzacie najczęściej, to jest zazwyczaj poruszacie się w kilku kierunkach, wówczas szukając takiej firmy skupcie się po prostu na średniej odległości punktów pomocy od waszych rejonów. Dość łatwo możecie oszacować średnie czasy oczekiwania na pomoc. I w ten sposób moim zdaniem najlepiej wybierać firmę np http://www.hussar-gruppa.com/gadzety-motoryzacyjne/.
          Last edited by Drdwain75; 06-07-15, 11:42.

Comment

Co do promocji własnej firmy uważam, że dobrą inwestycją jest zakup odpowiedniej literatury. Jedną z ciekawszych pozycji jest J. Covey "7 nawyków skutecznego działania" Poza tym warto przejrzeć literaturę branżową, która odpowiada dziedzinie, którą zajmuje się nasza firma.
            Warto inwestować w rozwój firmy
            Od dawna poszukujesz dobrej książki na urlop, podręcznika uniwersyteckiego z drugiego końca świata czy bajki na spokojny sen Twojego dziecka? Przeczytaj opinie, porównaj ceny i wybierz książkę z jednej z największych i najlepszych polskich księgarni internetowych.

Comment

W sumie pomysł niezły. Ale co z wami jak wam się autko popsuje? Bo ja korzystałem ostatnio z samochodu zastępczego tutaj: http://carfree.pl/oferta/pl i musze przyznać, że jak zadzwoniłęm do Pani z firmy ubezpieczeniowej, to pwiedziała, ze musze sam płącić. A tu prosze, firma w któej wziąłem autko zastępcze oznajmiła, że autko popsuło się nie z mojej winy, tylko sprawcy stłuczki i należy mi sie jak psu buda taki zastepczak. Wie jestem zadowolniony

Comment

Jeśli chodzi o firmy przewozowe, mój brat ma taką firmę i niewielki magazyn. Pamiętajcie o bezpieczeństwie kierowców, których będziecie zatrudniać. Wielu szefów transportówek w ogóle na to nie zwraca uwagi. Szczególnie busiarzom każą jeździć niekiedy dwa dni bez snu, byle szybciej... Pamietajcie też o dobrym osprzętowaniu floty aut czy też np wózków widłowych przydatnych do przewożenia palet (np Prestige Tyres - calkiem ok opony). Wiele wypadków już miało miejsce przez to, że właściciele firm chcą zaoszczędzić na bezpieczeństwie kierowców..

Comment

Zgadzam się z przedmówczynią. Musi zadbać o bezpieczeństwo i to powinien być priorytet, a potem cała reszta. Pomysł i koncepcja bardzo mi się podoba. Gdzieś już widziałam podobne rozwiązanie, ale nie pamiętam gdzie. Być może Niemcy albo Norwegia. Sprawdza się, choć czy dochodowe... Różnie bywa.

Comment

@lanamistrz87 A czy działacie na terenie całego kraju? Bo ja sprzedaje koszulki itd. dla nastolatków internetowo, ale mój producent odzieży młodzieżowej, często zawala terminy z dostawami, także może moglibyśmy porozmawiać na tematy czysto dotyczące współpracy. W razie czego zapraszam do kontaktu Zawsze możesz skorzystać z już istniejących rozwiązań jak np. tutaj http://www.linktex.pl/producenci-odz...-mlodziezowej/ Aczkolwiek miło by mi było podjąć współpracę
                    Last edited by tatus1994; 27-01-16, 22:23.

Comment

Może to być dobry pomysł na to, aby ktoś pomyślał o tym, aby tego typu usługi mobilne zacząć oferować. Jako początkujący przedsiębiorca będzie na początku swojej działalności mógł obniżyć koszty korzystając z rozwiązań jakie daje Program Aktywizacja. http://programaktywizacja.pl/ Jest to program, który dla osób dopiero startujących w biznesie daje dużo możliwości na zaoszczędzenie wydatków w początkowej fazie działalności firmy.

Comment

Zamieszczone przez pinokio8 Zobacz posta
                        Co do promocji własnej firmy uważam, że dobrą inwestycją jest zakup odpowiedniej literatury. Jedną z ciekawszych pozycji jest J. Covey "7 nawyków skutecznego działania" Poza tym warto przejrzeć literaturę branżową, która odpowiada dziedzinie, którą zajmuje się nasza firma.
                        Warto inwestować w rozwój firmy

Kolega bardzo dobrze mówi, sam gdy byłem na poziomie rozwoju własnego biznesu, zacząłem od własnego kształcenia i inwestowania w książki, które później starałem się przekładać na praktykę. Tutaj znalazłem wiele pomocnej literatury http://livro.pl/ksiazki/biznes-ekonomia-marketing.html a jeżeli nie chcesz kupować, to zawsze możesz iść do biblioteki i wypożyczyć lub poczytać na necie.

Comment

Co do Twojego pytania to w ramach np. gadżetów do aut to ciekawe są ramki indywidualne albo domingowe breloki. Zobacz sobie na stronie.
                          Ramki i podkładki do montażu pod tablice rejestracyjne

Comment

Tak.
                            Last edited by kamila81; 22-11-17, 21:18.

Comment

Jeśli masz firmę to na pewno nie unikniesz papierkowej roboty. To niestety zabiera sporo czasu i uwagi. Dlatego sporo osób korzysta z tego https://wfirma.pl/ systemu księgowości internetowej. To super rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jest ono tanie i oferuje wsparcie specjalistów.

Comment

Reklama Reklama Module
                              Collapse

Working...
                              X